Lékárna.cz investovala do testů vyšší kvality

Tento týden v pondělí poprvé prošli testováním všichni zaměstnanci lékárenského e-shopu Lékárna.cz. První den v novém systému testování zaměstnanců přinesl cca tři procenta pozitivních antigenních testů, neznamená to však zatím nijak zásadní dopad do chodu internetové lékárny.

„V souvislosti s novým opatřením jsme dneska poprvé testovali všechny zaměstnance, tedy i ty v home officech – dostali domů antigenní testy a pravidla, jak a komu oznamovat výsledky. Zaměstnance v call centru, skladu a logistice nám testuje od loňského listopadu nasmlouvané zdravotnické zařízení, teď jen rozšiřujeme termíny na dvakrát v týdnu. Nijak to provoz nezdržuje a ani jsme do dneška nemuseli řešit, že by někdo testování odmítnul. Naopak, zaměstnanci to přijali jako zajímavý benefit. Jsme internetová lékárna, podnikáme ve zdravotnictví, takže si cením přístupu svých zaměstnanců, je to dobrý signál i pro naše zákazníky. Bereme zdraví jejich i naše vážně,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz.

Zkušenosti z prvního dne testování všech svých zaměstnanců má Lékárna.cz zatím pozitivní jak v systémech, tak v lidském faktoru – eNeschopenka byla funkční, systém jednoduše návodný a chrudimská hygiena ochotně poskytla informační podporu.

Společnost testuje od loňského listopadu na vlastní náklady, nyní využije příspěvek zdravotních pojišťoven. „Používáme certifikované antigenní testy pro výtěr z nosu vyšší kvality. I když jsou dražší, považuji je za spolehlivější. Když už do testování zaměstnanců investujeme čas a peníze, chci, aby to mělo hodnotu a seriózně přispívalo k čistotě a bezpečnosti veřejného prostoru,“ dodává Vladimír Finsterle.

Společnost patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v regionu Chrudim, kde sídlí, a testuje cca 134 zaměstnanců. Do testování investovala už kolem 350 tisíc korun.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail