Teta posiluje. Koupila Apotek.cz

Provozovatel Teta drogerií posiluje svoji pozici na lékárenském trhu. Síť Teta lékáren a její zavedený on-line projekt sLéky.cz nově rozšířila akvizice internetové lékárny Apotek.cz.

„Pokračujeme v naší strategii. V oblasti rozvoje prodeje volně prodejných léků a doplňků se velmi dobře etabloval náš elektronický obchod sLéky.cz. Nyní se nám otevřela možnost akvizice, kterou jsme využili, protože je pro nás velkou příležitostí posunout se dál. Cílem je zařadit se mezi TOP3 hráče. Data o tomto trhu nejsou úplně dostupná, ale myslím si, že už k tomu nemáme moc daleko. Apotek.cz má velikost dvou třetin sLéky.cz, skokově jsme tak zvýšili náš internetový obrat o 60 procent,“ řekl David Vejtruba, marketingový ředitel společnosti Solvent ČR.
Akvizice umožní zlepšit provoz stávající on-line lékárny sLéky.cz díky unikátnímu napojení na distributora. „Apotek.cz sídlí přímo u distributora v Brandýsku na Kladensku. Objednávky tak můžeme přímo předávat distribuční firmě Pharmos. Rovnou tak dostáváme i balíčky pro naše jednotlivé zákazníky, které připravujeme k expedici, což je pro nás extrémně efektivní. Proto jsme uzavřeli provozovnu na Koněvově ulici v Praze a sloučili provoz pro sLéky.cz a Apotek.cz do Brandýsku,“ uvedl D. Vejtruba.
Rok 2019 bude pro Tetu rokem slučování těchto dvou značek a jejich zařazení do strategie Teta lékáren. V těch aktuálně probíhá speciální akce k představení nového konceptu a otevření pěti přebrandovaných prodejen, a to v Českých Budějovicích, Jihlavě, Kostelci nad Černými lesy a dvou pražských na Novodvorské a v Březiněvsi.
K Tetě přechází i management Apotek.cz. „Je to tak trochu návrat ztracených synů, protože lídr projektu PharmDr. Jan Bureš u nás dříve pracoval a po několika letech se k nám touto cestou vrací,“ dodal ředitel Vejtruba.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail