Dr. Max uvádí na trh novinky pro bezpečnější pobyt na slunci

Čeští obyvatelé stále podceňují fotoprotekci. Problému se průběžně věnují také lékárny Dr. Max a přicházejí i s novými a vylepšenými produkty, které mohou zvýšit bezpečí při pobytu na slunci.

Aktuálně na trh uvedené nové a vylepšené produkty Dr. Max se týkají jak vlastní značky ochranné dermokosmetiky Equilibria, tak i exkluzivně distribuované francouzské léčivé kosmetiky Uriage. Lékárenská síť se na problém ochrany kůže zaměřuje například generálním partnerstvím Stanu proti melanomu, které má už tříletou historii, anebo budováním dermocenter ve vybraných lékárnách Dr. Max. Těch je v tuto chvíli už kolem osmdesáti.

Pokud jde o produktovou řadu sluneční kosmetiky Equilibria vyvinutou ve spolupráci s renomovanou francouzskou společností Alban Muller International, na trh se především dostává mléko po opalování pro citlivou pokožku Equilibria After Sun Lotion s inovovaným složením. Jedná se především o vyšší koncentraci aktivních látek: výtažku ze „zlaté“ řasy Laminaria ochroleuca a vitaminu E. Spolu s obsaženým panthenolem pomáhají zklidnit pokožku po opalování a podráždění sluncem, vodou, pískem a větrem.

Nedávno se na trh dostaly i opalovací přípravky Equilibria s inovovanými filtry omezujícími ultrafialové záření (UVA a UVB), které byly vyvinuty ve spolupráci se společností BASF. Equilibria využívá buď jejich tří kombinaci (u nejnižšího SPF), anebo čtyř kombinaci u těch vyšších. Jde o organické filtry, které neobsahují nanočástice a které se vyznačují vysokou fotostabilitou. Jestliže byla řeč o nejnižším stupni SPF, Equilibria přišla pro letošní sezónu s novinkou SPF 15, již si vyžádala poptávka klientů, kteří se obávají, že vyšší SPF příliš brání dosažení požadované míry opálení. Tato novinka i přípravky s vyšším SPF nadále sledují základní filosofii značky Equilibria, že nejúčinnější ingredience pro ochranu pokožky pocházejí z přírody. Všechny přípravky Equilibria se vyznačují vysokou voděodolností, což je vlastnost důležitá jak pro situace u vody, tak i při činnostech, při kterých dochází k nadměrnému pocení. Na trhu jsou i speciální přípravky pro děti, u nichž testy prokázaly výbornou snášenlivost od nultého roku věku.

Další novinky v portfoliu sluneční ochrany, kterou lékárny Dr. Max nabízejí, nesou značku léčivé dermokosmetiky Uriage. Ta tradičně staví na přednostech stejnojmenné termální vody s unikátním minerálním složením a jedinečnou izotonicitou. Koncentrace minerálních solí napomáhá udržovat rovnováhu kůže a posilovat její ochrannou bariéru. V souvislosti s nadcházející letní sezónou je vhodné zmínit dva přípravky z řad Bariésun a Bariéderm. Uriage Bariésun Brume Sèche SPF 50+ poskytuje vysokou ochranu před UV zářením a jak název napovídá, vyznačuje se na dotek suchou texturou, která se nelepí. Aerosolová aplikace garantuje rovnoměrný souvislý rozptyl. Přípravek se vyznačuje vysokou fotostabilitou a voděodolností. Další novinka, krém Uriage Bariéderm Cica SPF 50+ zahrnuje nejen hojivé vlastnosti, které krémy Cica obvykle mají, ale nově i vysokou ochranu proti slunci. Nabízí tedy jak pomoc při hojení poškozené kůže, tak i posílení její protisluneční ochrany.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail