Startují Benu Dny slunce

Po celé České republice si budou moci lidé v rámci projektu Benu Dny slunce nechat zdarma zkontrolovat mateřská znaménka. Zájemci mohou navštívit vybraná nákupní centra, kde je bez objednání a dlouhého čekání na termín prohlédne specialista. V některých lékárnách Benu se pak mohou přihlásit k individuální konzultaci.

Akce se bude postupně konat od konce května do konce června. Jako první na řadu přijde 23. a 25. května Benu lékárna na Masarykově ulici v Plzni. Z obchodních center, kde se není nutné objednat, byla vybrána následující:

24.5. – 26.5. OC Haná, Olomouc
31.5. – 2.6. OC Europark, Praha
7.6. – 9.6. OC Futurum, Hradec Králové
14.6. – 16.6. OC Olympia, Plzeň
14.6. – 17.6. OC Černý Most, Praha

Přesný harmonogram je k dispozici na webových stránkách www.benu.cz/benu-dny-slunce.

„Preventivní návštěva dermatologa patří k těm, které lidé odkládají nejčastěji. Některé vůbec nenapadne, že by k dermatologovi měli preventivně chodit. Přitom právě u rakoviny kůže hraje včasné zachycení nebezpečného znaménka či útvaru naprosto zásadní roli. Proto jsme usoudili, že když nejde pacient k dermatologovi, zkusíme dermatologa přiblížit k pacientovi,“ říká Michala Belasová, lékárnice Benu.

Za poslední tři ročníky Dnů slunce vyšetřili odborníci ve spolupráci s Benu bezmála 12 tisíc lidí. Odhalili 98 melanomů a 1266 návštěvníků poslali na dalšímu vyšetření. Problémy tedy mělo přibližně 10 % příchozích.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail