Alphega lékárna pomáhá svým zákazníkům zjistit, jak stárnou jejich cévy

Alphega lékárna přichází s preventivní kampaní zaměřenou na zdravé srdce a cévy. Měření cévního věku odhalí stáří cév během neinvazivního bezbolestného vyšetření přímo v lékárně.

Onemocnění srdce a cév jsou zodpovědné za téměř polovinu všech úmrtí v České republice. Těmto chorobám lze ovšem často předcházet zdravým životním stylem.

Cévní věk přímo souvisí s kardiovaskulárními chorobami, jako jsou například ateroskleróza či infarkt myokardu. Velký vliv na stav srdce a cév má hladina cholesterolu. Cévy podléhají změnám, které jsou ovlivněny životním stylem a rizikovými faktory, a jejich stav často neodpovídá jejich biologickému věku. Pokud jsou cévy zestárlé, není nutné zoufat, jejich stárnutí lze zpomalit. Důležité je změnit životný styl – upravit stravu, brát předepsané léky a zařadit do životosprávy pohyb. Takto je možno zredukovat výskyt kardiovaskulárních onemocnění nebo jim předejít.

Měření cévního věku je doporučeno především osobám se zvýšeným krevním tlakem a zvýšeným cholesterolem; nadále diabetikům, kuřákům, osobám s nadváhou, ženám po přechodu a všem těm, jejichž rodiče prodělali infarkt nebo mozkovou mrtvici.

Cévní věk si přímo ve vybraných Alphega lékárnách mohou nechat změřit osoby starší osmnácti let s výjimkou těhotných žen, pacientů trpících těžkou arytmií či bradykardií a pacientů používajících pomůcky na podporu činnosti levé komory. Neinvazivní a bezbolestné vyšetření, které trvá přibližně 10 minut, provádí pomocí speciálního přístroje proškolený Alphega lékárník. Po měření pacient obdrží podrobnou zprávu s graficky znázorněnými výsledky. Na základě výsledků měření je poté pacient informován o opatřeních, která mohou cévní věk zlepšit, případně je mu doporučena návštěva lékaře.

Alphega lékárny zastávají tradiční hodnoty komunitních lékáren včetně profesionálního přístupu, důvěry a spolehlivosti. Lékárna představuje jasnou první volbu pro pacienta.

Průběh kampaně je možno sledovat na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Mezi další žádané preventivní programy značky Alphega lékárna patří odvykání kouření, měření plicního věku a měření syndromu suchého oka.

* Měření cévního věku je screeningovou metodou, která nenahrazuje lékařské vyšetření ani nestanovuje diagnózu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail