Program 18. kongresu Pharma Profit je nabitý unikátními prezentacemi

Ve čtvrtek 11. dubna 2024 se bude v Aquapalace Hotelu Prague v Čestlicích konat již 18. kongres Pharma Profit. Při tvorbě programu se jeho organizátoři zaměřili na problematiku služeb v lékárnách. Při té příležitosti budou mít účastníci díky zahraničnímu hostovi jedinečnou příležitost vyslechnout, jaká je situace v této oblasti v jiných státech. Kromě tradičních bodů kongresového programu, jako je například panelová diskuse, v něm nechybějí ani novinky v podobě případových studií.  Kongres je v rámci celoživotního vzdělávání pro lékárníky ohodnocen 10 body.

V úvodu kongresu vystoupí doc. Arijana Meštrović, MPharm, FFIP, která vyučuje farmaceutickou péči na fakultách nejen v Chorvatsku a která je zároveň lektorkou komunikačních, prezentačních a prodejních dovedností. Ve své přednášce bude mluvit nejen o inovacích v oblasti digitalizace zdravotní péče a její využití v lékárnách, ale také se zaměří na možnosti rozvoje různých služeb v lékárnách.

Na ni naváže Mgr. Viktorie Škorvagová ze společnosti Nielsen IQ s aktuálními výsledky výzkumu využívání služeb v tuzemských lékárnách z pohledu pacientů. Navíc nabídne i srovnání výsledků nejnovějšího šetření s výsledky výzkumu, který společnost realizovala v prosinci roku 2022.

I další bod programu bude věnován službám v lékárnách. Mgr. Valéria Červinková, specialista odborných projektů Benu, představí pacientské programy v Benu lékárnách a nastíní dosavadní výsledky poskytovaných služeb.

V programu nechybí ani důležitá prezentace z oblasti legislativy, v jejímž rámci JUDr. Josef Valuš, Ph.D., nabídne právní výklad nových institutů a povinností, které vyplývají z novely zákona o léčivech.

Posléze pak Mgr. Jan Šípek ze společnosti Apatyka Servis představí letošní změny vyplývající ze zmíněné novely zákona a jejich dopad na lékárenské softwary.

V dopolední části programu je zařazena i novinka v podobě několika případových studií, z nichž první se zabývá úspěšným zavedením EDI komunikace ve společnosti Phoenix lékárenský velkoobchod. Další pak naznačí, jak jiným způsobem, než je mystery shopping, zjistit, zda jsou zákazníci konkrétní lékárny spokojeni a také, jak lze pomocí zpětné vazby motivovat lékárníky. A do třetice se mohou účastníci kongresu z úst generálního ředitele společnosti Dr. Max Česko dovědět, jaké jsou první zkušenosti s automatizací a digitalizací v různých typech lékáren Dr. Max.

V programu kongresu nechybí ani obvyklá panelová diskuse s tradičním moderátorem PharmDr. Michalem Krejstou, MBA, LL.M., který se společně s panelisty PharmDr. Petrem Fifkou, poslancem PSP ČR, Ing. Mgr. Robertem Hejzákem, M.A., předsedou spolku NAPO, Ing. Petrem Kasou, spolumajitelem společnosti Pilulka.cz, Mgr. Alešem Krebsem, Ph.D., prezidentem ČLnK, a Ing. Janem Žákem, generálním ředitelem Dr. Max Česko, zaměří na témata, která aktuálně hýbají farmaceutickým trhem, a to na distanční výdej Rx, výdejní automaty a služby v lékárnách.

Odpoledne přijde řada i na tradiční prezentaci lektorky dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách PharmDr. Jany Matuškové, která se tentokrát bude zabývat komplexní léčbou alergických zánětů a respiračních infekcí. Objasní nejen to, jaké jsou možnosti v rámci farmakoterapie, ale zaměří se i na imunomodulaci a další účinné postupy.

V průběhu kongresu budou moct účastníci navštívit stánky partnerů, mezi nimiž nechybí stálice, ale také nováčci. Na závěr programu je jako obvykle připravena tombola. A všichni účastníci se pak mohou při rozloučení těšit na hodnotné dárky od partnerů kongresu.

Kompletní program najdete na www.kongrespp.cz.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail