Dr. Max otevřel v tuzemsku svou pětistou lékárnu
Zdroj foto: Dr. Max

Počet lékáren sítě Dr. Max už v Česku dosáhl hranice půl tisícovky. Pětistá pobočka se oficiálně otevřela minulý týden klientům v Teplicích. Lékárny sítě Dr. Max nechybějí v žádném okresním městě, ve velkých regionálních centrech jako Praha, Brno nebo Ostrava jdou jejich počty do desítek. Ve dvou z nich síť provozuje i dvě nepřetržitě otevřené lékárny.

Pětistou lékárnu otevřela síť v teplickém obchodním centru Galerie v osmnáctém roce existence značky Dr. Max na českém trhu. „Pětistovka je krásné číslo, které dokládá průběžný růst sítě tradičně vycházející z toho, že jde naproti potřebám českých pacientů,“ říká generální ředitel lékáren Dr. Max Jan Žák. „V tomto trendu budeme samozřejmě pokračovat, o čemž svědčí nejen otevření už čtvrté lékárny Dr. Max v Teplicích, ale i čerstvě uzavřená dohoda o převzetí menšího řetězce Ekolékárna v Praze. K dohodě jsme dospěli na konci předminulého týdne,“ dodává.

Z minulých významných akvizic lze připomenout převzetí sítě Lloyds v roce 2012, sítí Harmonie a Novolékárna o dva roky později, sítě lékáren Hanák v roce 2017 anebo lékárenské sítě Na zdraví v roce 2020. Od roku 2021 má Dr. Max uzavřenou exkluzivní spolupráci s obchodními centry Globus.

Spolu s akvizicemi klade Dr. Max velký důraz i na to, aby lékárny odpovídaly požadavkům personálu i klientů. Dokladem toho je například postupující robotizace nelékárenských činností v zázemí některých poboček, která lékárníkům i pacientům umožňuje získat víc času na odborné konzultace. Značka ale není spojena jen s tradičními lékárnami, ale i s výkonným e-shopem, produkty vlastní značky, nejpočetnějším věrnostním programem v Česku, a v neposlední řadě i třemi centrálními laboratořemi v Praze, Brně a Ostravě.

Lékárny Dr. Max mají tradičně vysoké hodnocení při kontrolách Státního ústavu pro kontrolu léčiv a daří se jim obhajovat v lékárenské kategorii první pozice ve spotřebitelských průzkumech, jako je MasterCard Obchodník roku nebo Nejdůvěryhodnější značka. Jsou také držiteli certifikátu Superbrands.

V roce 2016 se projekt Dr. Max krátce po startu v Česku začal rozvíjet i v Polsku a na Slovensku. V roce 2017 se značka rozšířila i do Rumunska a Srbska a rok na to do Itálie. S počtem poboček překračujícím tři tisícovky dnes představuje evropskou dvojku.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail