ViaPharma investuje do automatizace a digitalizace
Foto zdroj: Viapharma SK

ViaPharma SK pokračuje ve strategickém rozvoji. Velkodistributor léků a zdravotnických prostředků prochází transformací. Do nového košického skladu v průmyslovém parku Panattoni Park v Košicích zavedl vícero inovativních prvků a zvýšil podíl automatizace.

Společnost ViaPharma SK chce být pro své zákazníky garantem kvality a zodpovědnosti, přinášet kvalitnější a modernější služby společně s rozšiřováním nabízeného portfólia. I to je důvod investic do rozvoje skladovacích kapacit, které firmě přineslo především přestěhování skladu do moderní průmyslové haly – komplexu Panattoni Park Košice Airport. Po integraci systémů, která byla dokončená v posledním čtvrtletí roku 2023, je společnost připravená zlepšovat servis level i zvyšovat frekvenci dodávek. A to především do vlastní sítě lekáren Dr. Max na Slovensku, kterých je aktuálně víc než 400, ale i dalším zákazníkům působícím ve zdravotnictví.

Rozloha nového skladu distribuční společnosti ViaPharma SK v Košicích je v porovnání s předešlými prostory takřka šestkrát větší – má  téměř 8 000 m². Jednopatrový sklad se řadí mezi energeticky úsporné a udržitelné budovy, přičemž disponuje certifikátem BREEAM. Při jeho udělování se posuzuje 10 různých kategorií na objektech, od energie až po interiér. Prostory skladu, jejichž výška je 12 metrů, jsou vybavené úsporným LED osvětlením. „Sklad společnosti ViaPharma v Košicích je další zásadní milník v rozvoji našich logistických a skladovacích kapacit. Díky investici větší než pět milionů eur do najmodernější haly a především do technolgií, jako je například A-frame, jsme opět dále na naší cestě ke zvýšení podílu distribuční společnosti ViaPharma na slovenském trhu,“ uvádí Marián Jánoš, předseda představenstva Dr. Max Holding SK, mateřské společnosti ViaPharma SK.

 

Automatizace procesů a inovace

Nejmodernější skladovací technologie použitá v košické hale se skládá z dopravníkového pásu, stohovače, linky A-frame a přístroje na automatické uzavírání krabic. Použité technologie, jejichž hlavní cílem je zvýšení automatizace, přinášejí řadu výhod, jakými jsou zvýšení přesnosti zpracování objednávek, nový způsob vychystávání zboží přes skenery či rychlé a efektivní zpracování.

Distribuční sklad má několik samostatných a pro konkrétní účel typizovaných zón – paletovou, příjmovou, expediční či zónu na vychystávání zboží. Součástí skladu je uzavřená chladicí zóna pro vybrané druhy léků, klec na omamné a psychotropní látky nebo trezor na opiáty 2. kategorie, které vyžadují speciální režim skladování a distribuce. Aktuální kapacita nového skladu spoločnosti ViaPharma v Košicích je přibližne 100 tisíc vyskladněných kusů za den.

„Rozvoj skladovacích kapacit ViaPharmy a investice do automatizace procesů realizujeme s důrazem na maximální využití možností moderní logistiky. Základem jejich efektivního využití jsou například i automatizovaný tok zboží a digitální výměna dat, což nám umožní poskytovat ještě lepší a rychlejší služby. V košickém skladu máme velmi vyspělou technolgi, jejíž kapacitu chceme každým rokem zvyšovat,“ přibližuje Helena Líšková, ředitelka logistiky ViaPharma SK a Dr. Max Slovensko.

Video z košického skladu ViaPharmy.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail