Veronika Orendášová je novou tiskovou mluvčí ČLnK
Foto zdroj: ČLnK

Novou tiskovou mluvčí České lékárnické komory se stala PharmDr. Veronika Orendášová, která pracuje v Jičíně jako vedoucí lékárny a také jako externí lektorka pro pořadatele vzdělávacích akcí. Od roku 2019 je předsedkyní okresního sdružení lékárníků (OSL) v Jičíně. Ve stejném roce kandidovala do představenstva České lékárnické komory, kde se zapojila i do pracovní skupiny pro public relations a komunikaci. Na pozici střídá Mgr. Michaelu Bažantovou.

PharmDr. Veronika Orendášová vystudovala Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Již 15 let vede lékárnu v Jičíně, věnuje se lektorské činnosti a pravidelně přednáší kolegyním a kolegům připravujícím se na atestaci v Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Společně s kolegy ve sféře celoživotního vzdělávání se například podílela na e-learningu na téma kontroly SÚKL v lékárnách.

„Novou pozici chápu jako velkou výzvu. Budu aktivně pokračovat v práci, kterou jsem v představenstvu začala. Těším se na spolupráci s kolegyněmi a kolegy a věřím, že se nám společně podaří veřejnosti ještě blíže představit náročnou zdravotnickou profesi lékárníků, aby současní studenti oboru získali perspektivní budoucnost, jakou si po absolvování těžkého studia zaslouží,“ říká PharmDr. Veronika Orendášová, tisková mluvčí České lékárnické komory.

Mezi její záliby patří balet, plážový volejbal a hra na klavír. Největším koníčkem však zůstává její práce.

Veronika Orendášová střídá na pozici Mgr. Michaelu Bažantovou, která byla tiskovou mluvčí ČLnK posledních osm let. Michaela Bažantová na pozici tiskové mluvčí aktivně jménem lékárníků spolupracovala s médii, řešila zásadní problémy jako koronavirovou pandemii, výpadky léků či pomoc lékárníků v komunikaci s ukrajinskými uprchlíky. Zasloužila se o rozvoj komunikace České lékárnické komory a ze své pozice tiskové mluvčí edukovala veřejnost pomocí relevantních a o odbornost opřených informací prostřednictvím médií i sociálních sítí.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail