Boiron je 12. nejdůvěryhodnější farmaceutickou společností světa

Důvěra je základní faktor, který ovlivňuje mnohá rozhodnutí, která každodenně děláme. Od nakupování a investování až po místo, kde se rozhodneme pracovat. A právě důvěra byla hlavním kritériem výzkumu, na jehož základě sestavila výzkumná společnost Statista ve spolupráci s americkým magazínem Newsweek žebříček „Nejdůvěryhodnějších společností světa 2023“.

Do průzkumu byla zahrnuta také francouzská společnost Boiron. V kategorii Zdravotnictví a přírodní vědy se stala 12. nejdůvěryhodnější společností světa. V rámci Evropy se umístila na čtvrté příčce.

„Toto skvělé umístění v žebříčku a také vedoucí postavení francouzské společnosti v oblasti zdravotnictví je důležitým uznáním od všech lidí na světě, kteří užívají léky a další zdravotnické produkty Boiron. Je to další zdroj motivace pro naši farmaceutickou laboratoř. Budeme pokračovat ve vývoji homeopatie a našich inovací, abychom co nejlépe splnili očekávání pacientů, a kdo ví, třeba se nám podaří získat i místa v dalších žebříčcích,“ komentuje umístění společnosti Boiron její obchodní ředitel Patrice Varraut.

Při hodnocení firem byly brány v úvahu tři hlavní veřejné pilíře důvěry: důvěra zákazníků, důvěra investorů a důvěra zaměstnanců. Magazín Newsweek a globální společnost Statista získaly data pomocí rozsáhlého průzkumu, kterého se zúčastnilo více než 70 000 účastníků, a v rámci kterého bylo shromážděno 269 000 hodnocení společností. Do seznamu žebříčků bylo zařazeno 1 000 společností z 21 zemí a 23 odvětví. Spotřebitelé hodnotili společnosti na základě výroků jako „Věřím, že tato společnost se mnou jako svým zákazníkem jedná férově.“, „Věřím, že tato společnost je kompetentně vedena.“ a „Věřím, že tato společnost jedná se svými zaměstnanci férově.“.

Na pomyslných stupních vítězů se v žebříčku umístila australská firma Cochlear a jihokorejské společnosti Samsung Biologics a Yuhan Corporation. Nejvýše postavenou evropskou společností je na 4. místě britská firma Spire Healthcare následovaná japonskou Takedou. Dalšími evropskými zástupci v uvedeném žebříčku jsou německé firmy – na 8. místě Zeiss, na místě 11. společnost Dräger. Dvanáctou příčku pak obsadila zmíněná francouzská společnost Boiron. Mezi dvacítku nejdůvěryhodnějších farmaceutických firem se pak z Evropy dostala už pouze britská společnost GSK, které patří 16. místo.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail