Pilulka doručila milion objednávek službou Pilulka Expres
Foto zdroj: Pilulka

Pilulka je jedinou lékárnou na českém a slovenském trhu, která nabízí doručení nákupu vlastní kurýrní službu. Výhodou Pilulka Expres je doručení nákupu v den objednání, které může využít více jak polovina obyvatel České republiky z Prahy, středních Čech a většiny Moravy. Nákup z lékárny zákazníkům doručí ve velmi krátkých časových slotech od 9:00 do 21:00 a to i během neděle v odpoledních a večerních hodinách.

Martin Kasa, ředitel Pilulka Lékárny, o tomto milníku prohlásil: „Miliontá zásilka není jen o čísle, je to důkaz, že naše vize inovace on-line lékárenství byla před sedmi lety naprosto přesná. To, že jsme dodnes jako jediná lékárna na trhu schopni nabídnout tak široký rozsah rychlých doručovacích služeb, je výsledek nejen odvahy, ale i neustálých inovací a učení se. Zvládnout logistiku doručování ‚last mile‘ v rychlosti do desítek minut na takovou škálu je nejvyšší logistická výzva.”

Kurýrní služba Pilulka Expres, kterou společnost spustila v roce 2016, pracuje na pozadí s propracovaným systémem optimalizace rozvozových tras, což umožňuje rychlé a efektivní doručení zásilek až do domovů zákazníků s minimalizací nákladů a ekologickou stopou. V předvánočním období Pilulka touto službou doručuje více než jednu zásilku každou minutu. Společnost také klade důraz na ekologii. Většina vozidel Pilulka Expres je poháněna stlačeným zemním plynem (CNG), což odpovídá firemnímu závazku k ochraně životního prostředí. Elektrická vozidla Pilulka dříve testovala v provozu, ale zatím nesplňují potřeby služby Pilulka Expres.

Pilulka nabízí i další způsoby doručení ve vlastní režii, jako jsou výdejní Pilulka boxy (od roku 2020) a síť výdejen Pilulka Point (od roku 2014), které zákazníci najdou ve zhruba stovce Pilulka Lékáren po celé České republice.

V příštím roce společnost Pilulka zvažuje rozšíření služby Pilulka Expres i do Vídně a okolí pro své zákazníky rakouské pobočky Pilulka.at. V plánech společnosti je i postupná instalace Pilulka Boxů do vybraných ulic a obchodních center Vídně. Naopak do maďarské metropole se Pilulka s touto službou zatím nechystá.

Čeští zákazníci mohou také zakoupit unikátní služby předplatného Pilulka Premium, díky kterému získají následně neomezenou dopravu z e-shopu Pilulky na rok zdarma.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail