Prezidentem České lékárnické komory zůstává A. Krebs

Ve dnech 3.–4. listopadu 2023 proběhl v pražském Top Hotelu XXXII. sjezd delegátů České lékárnické komory (ČLnK), který si zvolil pro následující čtyři roky nové vedení. Na sjezdu s výjimečně vysokou účastí stávající prezident Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., i viceprezident PharmDr. Martin Kopecký, Ph.D., obhájili své mandáty.

Na rozdíl od minulého sjezdu v roce 2019 bylo nové vedení zvoleno hned v prvním kole. V 17členném představenstvu je šest nováčků. Kromě voleb do centrálních orgánů komory řešil sjezd také důležitá témata jako dopady snížení úhrad léčivých přípravků na lékárny či sjednocení doplatků na léčivé přípravky. Delegáti sjezdu poděkovali všem lékárníkům za jejich obětavost, se kterou ve prospěch svých pacientů řeší výpadky léčivých přípravků. Sjezd představenstvu ČLnK zároveň uložil, aby i nadále usilovalo o rovnoměrné zásobování lékáren léčivými přípravky.

Delegáti ocenili dosavadní práci staronového prezidenta Mgr. Aleše Krebse, Ph.D., i viceprezidenta PharmDr. Martina Kopeckého a zvolili je do funkcí s výjimečně silným mandátem.

Sjezdu se v pátek zúčastnil náměstek ministra zdravotnictví Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, který zmínil intenzivní a věcnou spolupráci s vedením ČLnK. Hosty diskusního bloku v sobotu byly například ředitelka SÚKL Mgr. Kateřina Podrazilová, Ph.D., nebo ředitelka odboru léčiv a zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví ČR Mgr. Daniela Rrahmaniová, které odpovídaly na otázky delegátů ohledně možnosti společného řešení aktuálních problémů lékárenství.

„Letošní sjezd se nesl ve znamení konstruktivní diskuse a výrazné jednoty lékárnického stavu. Velmi si vážím práce, kterou lékárníci každý den v lékárnách odvádí, a jejich pomoci pacientům zejména v nelehké situaci, kterou způsobují výpadky léků,“ komentuje letošního sjezd Mgr. Aleš Krebs, Ph.D., prezident ČLnK.

Usnesení sjezdu zde.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail