Profesor Alehagen představí v ČR studii o účincích doplňků stravy na proces stárnutí
Foto zdroj: Pharma Nord

V Brně a v Praze bude počátkem listopadu přednášet profesor Urban Alehagen, kardiolog a vědec, který je hlavním tvůrcem studie KiSel-10. Tato studie odhalila pozitivní vliv doplňků stravy obsahujících selen a koenzym Q10 na mikroRNA a telomery u starších osob.

Výsledky byly tak přesvědčivé a komplexní, že bylo následně provedeno dalších dvacet menších studií. Během studie KiSel-10 bylo 443 švédským účastníkům ve věku 70 až 87 let denně po dobu čtyř let podáváno buď placebo, nebo kombinace přípravků Bio-Quinon Q10 GOLD a SelenoPrecise. Po dokončení studie byly mezi těmito dvěma skupinami zaznamenány významné rozdíly v důležitých zdravotních ukazatelích.
Deset a dvanáct let po zahájení projektu byly zkoumány vzorky krve účastníků. Tyto vzorky poskytly a stále poskytují mnoho zajímavých informací o tom, jaký vliv mají tyto dva doplňky stravy na buněčné úrovni.

Prof. dr. Urban Alehagen je renomovaným profesorem kardiologie na univerzitě v Linköpingu ve Švédsku. Jeho odbornými specializacemi jsou vnitřní lékařství, kardiologie a odontologie. Je hlavním výzkumným pracovníkem studie KiSel-10, která se zaměřovala na zkoumání účinků suplementace selenem a koenzymem Q10. Výsledky studie byly publikovány v renomovaných odborných časopisech.

Přednášky se budou konat v pondělí 6. 11. 2023 od 18 hodin v hotelu International v Brně a v úterý 7. 11. 2023 od 18 hodin v hotelu Jalta v Praze.

Registrace zde.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail