Dobrý nápad aneb Světový den lékárníků v lékárnách Cyrmex
Foto zdroj: Cyrmex

Světový den lékárníků, který připadá na 25. září, byl pro děti ze škol v Kloboukách u Brna a Pohořelicích příležitostí poznat svět lékáren a lékárníků.

Více než 200 dětí ze Základní školy Pohořelice a Mateřské školy Klobouky u Brna mělo možnost prozkoumat, jak fungují lékárny, kdo v nich pracuje, jak probíhá cesta léků od příjmu až po expedici nebo přípravu léků v laboratoři.  Seznámily se také s konzultační činností lékárníků i s tím, s jakými problémy dokážou pacientům pomoct.

Děti se také mohly zúčastnit kvízu, který je nejen zábavně poučil, ale také rozveselil. Díky tomu se dozvěděli další informace týkající se provozu lékáren i něco z historie lékárenství.

Seznamování žáků a studentů s lékárenstvím považuje společnost Cyrmex, která je poskytovatelem lékárenské péče ve třech lékárnách na jižní Moravě, za velmi důležité. Z údajů z vysokých škol je patrné, že zájem o lékárenství v poslední době klesá a Světový den lékárníků je dobrou příležitostí, jak tento zájem podpořit.

Mgr. Markéta Debefová, odborný zástupce lékáren Cyrmex, k tomuto dni uvádí: „Seznámení dětí s provozem lékáren považujeme za velmi důležité pro jejich rozvoj – a to především v regionech. Do budoucna tak můžeme pomoct udržet zájem o toto krásné povolání.”

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail