V doručování zboží z internetové lékárny hraje důležitou roli počasí

Zákazníci e-shopu Lékárna.cz preferují doručení svých zásilek do boxů Zásilkovny, Z-boxu nebo Alza boxu, které si dlouhodobě vybírá 40 % zákazníků. Druhý v pořadí oblíbenosti doručovacích služeb je balík do ruky, který má 23 % příznivců, a 13 % zákazníků vyzvedává zásilku v Balíkovně. V horkých dnech s teplotami nad 30 stupňů Celsia ale Lékárna.cz dočasně dodávku do boxů zastavuje, aby se citlivé zboží pobytem v teplotně nestabilním boxu neznehodnotilo.

„I když je doručování do boxů u zákazníků oblíbené, přece jen nám záleží na tom, aby si nakonec zákazník doma nevybalil sice zdravou, ale úplně rozpuštěnou čokoládu. Preferujeme bezpečné dodání,“ říká Ing. Karel Klodner, ředitel Lékárna.cz.

 

Velká města – kosmopolitní centra s výraznou preferenci

Boxy preferuje každý druhý zákazník z velkých měst. Jedním z klíčových faktorů je určitě hustší síť výdejních míst. Větší města jsou postižena hustotou provozu, což může mít za následek zpomalení doručování zásilky kurýrem přímo na dohodnuté místo. Balík do ruky zde má v oblibě jen 13 % zákazníků.

 

Malá města – pohodlí a blízkost 

Zákazníci z menších měst a venkova volí častěji balík do ruky, a to ve 37 %. A 25 % zákazníků Lékárna.cz si zde rádo počká na kurýra, kteří zde pracují na kratší vzdálenosti a v menším provozu, což jim umožňuje rychlejší a flexibilnější doručování balíku na adresu. Malá města často nemají tak hustou síť výdejních míst, což také zvyšuje atraktivitu dodání poštovním kurýrem.

 

Flexibilita a přizpůsobení 

Možnosti doručování zboží jsou dnes již stejně důležité jako samotné produktové portfolio. Proto Lékárna.cz bere ohled i na produkty v balíčcích, které svým zákazníkům posílá, a nabízí jim různé možnosti doručení mimo jiné i podle venkovní teploty. V období, kdy následuje několik dní za sebou 30 a více stupňů, je vždy proto dočasně zastavena dodávka zboží do boxů.

„Teplota při přepravě léků by neměla překročit 25 stupňů Celsia, tady jsme samozřejmě limitováni legislativou,“ připomíná Karel Klodner. Zdůrazňuje, že na teplo je ale citlivý i sortiment potravin, sportovní výživy, doplňků stravy, vitaminů, veterinárních krmiv a potřeb pro zvířata. „Proto flexibilně pracujeme s nabídkou možností doručení a nabízíme zákazníkům jen takové, které jsou pro objednané zboží bezpečné,“ dodává.

 

Jak vybírají dopravu svých objednávek zákazníci Lékárna.cz napříč republikou:

  • 40 % boxy Zásilkovna, Z-Box nebo AlzaBox
  • 22,5 % Česká pošta/Balík Do ruky
  • 14,6 % Balíkovna
  • 8,3 % přepravce WE|DO
  • 7,3 % Zásilkovna domů
  • 6,3 % Česká pošta/Balík Na poštu
  • 0,6 % osobní odběr v Chrudimi
  • 0,3 % WE|DO POINT výdejní místa.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail