Stada rozšiřuje své evropské OTC portfolio akvizicí dalších značek od Sanofi

Mezinárodní farmaceutická společnost Stada rozšiřuje své evropské portfolio v oblasti volně prodejných produktů díky poslední akvizici vybraných předních značek od společnosti Sanofi, a to na trzích v Belgii, Německu, Maďarsku, Španělsku, Spojeném království a v severských zemích.

Transakce se týká těchto značek: Antistax pro úlevu od bolesti a únavy nohou, oční kapky proti alergii Lomudal a Opticrom a vitaminy Omnivit. Kromě toho jsou součástí získaného portfolia dva léky proti bolesti a jeden lék na žlučníkové potíže. Transakce bude financována kombinací hotovosti a stávajících úvěrů a její dokončení je plánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2023 v závislosti na obvyklé schvalovací proceduře příslušných regulačních orgánů.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci se společností Sanofi. Tato akvizice dále posiluje naši pozici čtyřky na evropském trhu v segmentu volně prodejných produktů a podporuje akceleraci růstu v souladu s naším záměrem pečovat o zdraví lidí jako jejich důvěryhodný partner,“ uvedl generální ředitel Peter Goldschmidt, Stada Arzneimittel AG.

„Jakožto evropský hráč se silným zastoupením na místních trzích je Stada důležitým partnerem v oblasti spotřebitelské zdravotní péče,“ zdůraznil Goldschmidt. „Získávané značky a jejich geografická přítomnost přinášejí nové synergie se stávajícími aktivitami na našich klíčových trzích.“

Ředitel Stada pro západní Evropu a Německo Stephan Eder uvedl: „Tato akvizice je dalším krokem k tomu, abychom se stali lídrem v oblasti lokálních značek volně prodejných produktů. Rozsáhlá prodejní, marketingová a distribuční síť společnosti Stada v celé Evropě spolu s našimi dlouhodobě zavedenými partnerskými vztahy s lékárníky umožní skupině růst těchto značek, a to i díky nově vznikajícím příležitostem. Tímto rozvojem posilujeme naši komplexní nabídku zákazníkům ve všech třech strategických pilířích: volně prodejných produktech, léčivých přípravcích na předpis a takzvaných specialties.“

Uvedená akvizice je nejnovějším příkladem realizace pokračující strategie rozvoje skupiny. V roce 2021 jí předcházelo převzetí 16 značek od společnosti Sanofi a o rok později také dohoda o distribuci jejího spotřebitelského portfolia v 10 zemích střední Asie. Kromě toho Stada v roce 2020 převzala 15 zavedených značek od společnosti GSK v několika terapeutických oblastech ve více než 40 zemích. V témže roce posílila své portfolio doplňků stravy akvizicí české společnosti Walmark, která má mezinárodní působnost.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail