Christos Gallis jmenován ředitelem Stady pro východní Evropu

Mezinárodní farmaceutická společnost Stada jmenovala Christose Gallise do funkce ředitele pro region východní Evropy, včetně českého trhu. Gallis se zároveň stává členem výkonného výboru společnosti Stada složeného ze členů představenstva a výkonných viceprezidentů klíčových obchodních jednotek zastupujících všechny geografické oblasti, ve kterých skupina Stada operuje. Gallis bude působit v sídle firmy v německém Bad Vilbelu a jeho aktivity budou reportovány přímo generálnímu řediteli Peteru Goldschmidtovi.

Ve své nové funkci převezme Gallis odpovědnost za aktivity skupiny Stada v Srbsku a na západním Balkáně, Ukrajině, Slovensku, dále v Polsku, České republice, Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku, Slovinsku, Řecku, Maďarsku, Izraeli, na Kypru, v pobaltských státech a regionu Eurasie zahrnujícím několik zemí Společenství nezávislých států (SNS).

„Od svého příchodu do Stada v roce 2019 Christos potvrdil své vynikající manažerské dovednosti a trhy jihovýchodního a východního klastru vedl promyšleně k výraznému růstu.  Do obchodních struktur skupiny úspěšně integroval jak doplňky stravy společnosti Walmark, tak značky získané prostřednictvím transakcí s GSK a Sanofi,“ řekl Peter Goldschmidt, generální ředitel, společnosti Stada Arzneimittel AG.

Christos Gallis je řecké národnosti a v rámci své profesní kariéry působil již v několika zemích, včetně Německa, České republiky a Vietnamu. Před nástupem do společnosti Stada strávil 10 let ve společnosti Sandoz, předtím řídil vybrané trhy a vykonával vedoucí pozice v oblasti prodeje a marketingu ve firmě Johnson & Johnson.

„Růst, který v regionu východní Evropy začal před 4–5 lety, se dále zrychluje,“ uvedl Gallis a dodal: „Mým cílem je být v těchto zemích růstovým lídrem a předstihnout konkurenci. Připojit se k výkonnému výboru skupiny Stada a být jejím členem, neznamená nic jiného než být aktivním reprezentantem zemí, za které jsem zodpovědný, a zároveň vždy jednat v souladu s misí naší společnosti – pečovat o zdraví lidí jako jejich důvěryhodný partner.“

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail