Lékárna.cz spouští e-stravenku

E-stravenku nyní nabídla svým zákazníkům Lékárna.cz. K tomuto kroku se Lékárna.cz rozhodla vzhledem k dynamickému růstu prodejů a rozšiřování sortimentu v oblasti takzvaných zdravých potravin, kde meziročně rostou prodeje o víc než 40 %. Zavedení možnosti platit stravenkami je z pohledu lékárenského e-shopu další krok v péči o zákazníka. Lékárna.cz je do svého platebního servisu implementovala jako další specifickou službu po posílení on-line poradny lékárníků a spuštění služby Garance dobré rady. 

„Jsme první internetová lékárna v Čechách, která umožňuje svým zákazníkům platbu stravenkovou benefitní kartou, aby se u nás cítili dobře. Je to z naší strany krok vstříc potřebám zákazníků, kteří by stravenkový benefit chtěli utratit například za zdravé potraviny, které jsou tahounem naší potravinové nabídky,“ říká Ing. Karel Klodner, ředitel Lékárna.cz.

E-stravenku mohou zákazníci využívat od června letošního roku, funguje stejně jako platba klasickou kartou. „Systém automaticky generuje zboží, které lze zaplatit stravenkovou benefitní kartou – tedy potraviny z našeho sortimentu orientovaného na přínosy pro zdraví. Ostatní položky pak zákazník zaplatí libovolnou platební metodou z nabídky, například klasickou platební kartou či dobírkou. Pro zákazníka je proces celé platby srozumitelný a jednoduchý,” vysvětluje K. Klodner.

Lékárna.cz nabídla zákazníkům e-stravenku v době, kdy jsou zaměstnanecké benefity předmětem veřejné diskuse. Podporu dostupnosti a nabídky zdravých potravin a potravin vhodných při určitých zdravotních obtížích ale považuje Lékárna.cz za důležitou zejména pro zdraví či zdravý životní stylu každého, že ji realizuje i přes aktuálně nejistou budoucnost zaměstnaneckých benefitů.

Zájem Čechů nakupovat on-line a na jednom místě stále roste. E-stravenka rozšířila platební metody internetové lékárny, i když Češi už v nich nemají tak výrazné preference jako například před covidem. Aktuálně si vybírají platební metodu velmi vyrovnaně, tzn. 22 % zákazníků volí dobírku, 30 % platbu platební kartou a 22 % benefitní platby. Před 10 lety přitom měla dobírka 60% podíl mezi platbami. „Dnes platí dobírkou hlavně noví zákazníci, kteří si k naší značce důvěru teprve vytvářejí,“ dodává ředitel Klodner.

Oproti tomu jen tři procenta Čechů využívají na Lékárna.cz odloženou platbu, kdy si zákazník objedná své zboží, ale peníze jsou mu z účtu strženy až za 15 dní, kdy mu vyprchá ochranná lhůta pro vrácení peněz, či zakoupeného zboží.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail