Chytrá lékárna mění logo a rozšiřuje preventivní péči

Jihomoravská síť Chytrých lékáren prošla kompletním rebrandingem. Řetězec představuje novou vizuální identitu, která odráží adekvátní postavení značky na trhu, a chystá spoustu novinek a inovací, mezi nimi třeba Alzheimer centrum nebo poradnu pro těhotné.

Chytrá lékárna v posledních třech letech spustila e-shop, otevřela nové pobočky a rozšířila zákaznickou péči a své preventivní programy. „Rosteme v off-linu i v on-linu a je potřeba držet krok ve všech směrech. Sjednocení, a především modernizace vizuální identity tak byla pro růst Chytré lékárny nezbytností, poslední brand manuál jsme měli z roku založení lékárny,“ říká PharmDr. Katarína Hrivňáková, generální ředitelka Chytré lékárny.

„Bylo potřeba jasně si definovat, jakým směrem se chceme do budoucna ubírat, a přizpůsobit tomu i náš brand,“ říká marketingová manažerka Chytré lékárny Ing. Nikol Kadlecová, která měla celý proces rebrandingu a jeho následnou aplikaci na starosti. „Chtěli jsme, aby nový vzhled jednak odrážel potřeby stávajících zákazníků, a zároveň upoutal pozornost těch nových. A to se podařilo,“ dodává.

Kompletní redesign se týkal i loga. Nové logo vychází z původního symbolu Chytré lékárny ginkgo biloby. „Je vytvarováno do podoby otevřené knihy. Odkazuje tak na původní design a zároveň v sobě nese i prvek chytrosti, vzdělanosti a vědění, kterým se síť lékáren profiluje,” vysvětluje art direktorka digitální agentury Cognito Petra Kašparová, která rebranding lékárny vedla.

Vizuální styl se posouvá směrem k prémiovosti, zároveň si ale zachovává esenci lékárny, evokuje tedy zdraví a péči. Svěží zelená barva je doprovázená tmavě zelenou v kombinaci se zlatým pruhem, což vytváří snadno zapamatovatelný prvek. Ten tvarově vychází ze symbolu v logu a prostupuje veškerými aplikacemi.

Síť Chytrá lékárna má po Brně a jižní Moravě 11 kamenných lékáren a od roku 2020 provozuje i e-shop. Letos slaví 12 let od otevření první pobočky. S novým vizuálem se hodlá ještě více přiblížit svým zákazníkům a vytvořit z návštěvy lékáren i e-shopu zážitek. „Našim zákazníkům chceme věnovat maximální péči. Již teď poskytujeme řadu služeb jako například měření hladiny cukru a cholesterolu v krvi, organizujeme kontroly mateřských znamének dermatologem, a v blízké době plánujeme zprovoznit i nové Alzheimer centrum a Centrum prevence s poradnou pro těhotné, testováním vitální kapacity plic, měřením CRP či laktózové intolerance. Věříme, že Chytrou lékárnu v nové podobě budou mít zákazníci ještě raději,” uzavírá ředitelka sítě lékáren.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail