Medicus Academy je vyhledávané postgraduální vzdělávání

Téměř dva a půl tisíce certifikátů již získali zdravotníci a další odborníci v kurzech Medicus Academy. Postgraduální kurzy se od roku 2016 zaměřují na vzdělávání odborníků, kteří se pohybují v oblasti klinických studií, regulace léčiv, marketingu, reklamy a dalších oborech týkajících se farmaceutického průmyslu, léčivých přípravků a technologií. Medicus Academy pořádá Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která si letos připomíná třicet let od svého vzniku.

AIFP se dlouhodobě věnuje vzdělávacím aktivitám pro zdravotníky a další zájemce z řad odborné veřejnosti. Více informací o programu je k dispozici na stránkách www.medicus-academy.cz. Účastníci kurzů se vzdělávají také v Etickém kodexu AIFP, který před několika dny obdržel prestižní ocenění Zákon roku.

„Kurzy Medicus Academy během uplynulých sedmi let potvrdily, že jsou nedílnou součástí vzdělávání odborníků, kteří se věnují náročné disciplíně, jakou jsou léčiva a farmaceutický průmysl. Jsem rád, že AIFP přinesla systému další smysluplný rozměr odborného vzdělávání a věřím, že i v dalších letech bude o kurzy takový zájem, jako byl doposud,“ řekl Mgr. David Kolář, výkonný ředitel AIFP.

Na vzdělávacím programu se podílejí Univerzita Karlova a Masarykova univerzita, na akcích spolupracuje také profesní spolek smluvních výzkumných organizací ACRO-CZ, odborným garantem je doc. MUDr. Regina Demlová, PhD., přednostka Farmakologického ústavu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Ta od roku 2016 na kurzech Medicus Academy také přednáší.

Loni v listopadu se například konal kurz Správné klinické praxe pro zkoušející a členy studijních týmů: GCP a specifika provádění klinických studií v českých zdravotnických zařízeních. Cílil zejména na lékaře, investigátory, co-investigátory, zdravotní sestry a všechny členy týmu klinických studií. Kurz pořádaný dle Stavovského předpisu ČLK č. 16 byl ohodnocen kredity celoživotního vzdělávání lékařů ČLK.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail