Již 16. kongres Pharma Profit je za dveřmi

V úterý 28. března se bude v Aquapalace Hotelu Prague v Čestlicích konat již 16. kongres Pharma Profit. Při tvorbě programu se jeho organizátoři snažili zaměřit na to, kam kráčí současné lékárenství, a podchytit trendy, které ho v poslední době ovlivňují. Kongres je v rámci celoživotního vzdělávání pro lékárníky ohodnocen 9 body.

Slova při zahájení kongresu by se měl ujmout Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, LL.M., náměstek ministra zdravotnictví ČR, který přislíbil svou účast. Účastníky kongresu seznámí s aktuální situací na lékovém trhu a plánovanými aktivitami ministerstva zdravotnictví v této oblasti.

Jedním z problémů, s nímž se lékárny už nějakou dobu potýkají, je jejich personální zajištění. Hned první přednáška celého kongresu se bude tímto problémem zabývat. Předsedkyně České komory farmaceutických asistentů Bc. Alena Šindelářová přiblíží práci farmaceutických asistentů u nás i v Evropě a mluvit bude i o aktuální situaci na českém lékárenském trhu.

Generace „Z“ v lékárnách je název přednášky Mgr. Jany Bryknarové, account directora společnosti Ipsos Healthcare, která vysvětlí, kdo jsou lidé této generace, která právě vstupuje na pracovní trh, a v čem se liší od generací ostatních. A také co lze očekávat, když se s nimi bude člověk v rámci pracovního kolektivu setkávat.

V programu kongresu nechybí ani obvyklá panelová diskuse s tradičním moderátorem PharmDr. Michalem Krejstou, MBA, LL.M., který se společně s panelisty Ing. Filipem Debefem, majitelem lékáren Crymex, PharmDr. Norbertem Chanem, viceprezidentem SLek, Ing. Petrem Kasou, spolumajitelem společnosti Pilulka.cz, Mgr. Alešem Krebsem, Ph.D., prezidentem ČLnK, a Ing. Michalem Macourkem, e-commerce directorem společnosti Benu ČR, zaměří na budoucnost lékáren. Řeč bude hlavně o lékárnách versus on-line retailových projektech.

Odpolední část programu zahájí lektorka dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách PharmDr. Jana Matušková, která se tentokrát bude ve své prezentaci zabývat sezonou nachlazení, konkrétně symptomatickou léčbou bolesti v krku s důrazem na antiseptika a lokální NSA. V druhé části své přednášky se pak zaměří na podporu imunity, resp. na imunomodulační účinky systémové enzymoterapie.

Na kongresu nebude chybět ani tradiční inspirativní řečník. Tentokrát jím bude herečka, moderátorka a lektorka komunikace Simona Babčáková, která ve své přednášce s názvem Jak komunikovat aneb Proč si nerozumíme nastíní, jak komunikace může pomoct či naopak škodit ve vztazích s ostatními lidmi i ve vztahu sám k sobě. Nedílnou součástí její prezentace budou i konkrétní návody, příklady a praktické informace pro život.

V průběhu kongresu bude slavnostně pokřtěn časopis Pharma Profit v novém designu a v jeho závěru je jako obvykle připravena tombola. A všichni účastníci se pak mohou při rozloučení těšit na hodnotné dárky od partnerů kongresu.

Kompletní program najdete na www.kongrespp.cz.

https://www.kongrespp.cz/program/

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail