Novým generálním ředitelem sítě Dr. Max v ČR bude Jan Žák
Foto zdroj: Dr. Max

Generálním ředitelem největší lékárenské sítě v České republice bude od 1. března Jan Žák. Dosud působil na stejné pozici v síti Dr. Max na Slovensku.

Podle oznámení generálního ředitele Dr. Max Group Leonarda Ferrandina se od 1. března 2023 generálním ředitelem lékárenské sítě Dr. Max v Česku a sesterské distribuční společnosti Viapharma stane Jan Žák. Naváže tak na své předchozí pětileté působení v čele sítě Dr. Max na Slovensku. V průběhu tohoto období došlo k posílení vedoucí pozice značky Dr. Max na slovenském trhu. Z posledních aktivit Dr. Max na Slovensku lze zmínit například akvizici 47 lékáren sítě Apotheke Slovakia nebo vybudování logistické základny u Sence.

Jan Žák střídá na nejvyšším postu sítě Dr.Max (ČR) i společnosti Viapharma Daniela Horáka, který stál v čele obou firem bezmála deset let. Před tím, než se Jan Žák stal generálním ředitelem Dr. Max na Slovensku, zastával vrcholové řídicí pozice u mezinárodních společností jako Metro nebo Ahold. Národností je Čech, s manželkou Pavlou má tři děti.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail