AmerisourceBergen oznamuje záměr změnit svůj název na Cencora

Společnost AmerisourceBergen oznámila záměr změnit svůj název na Cencora, aby lépe odrážel odvážnou vizi a cílevědomý přístup společnosti k vytváření zdravější budoucnosti. Nový název vytvoří jednotnou a efektivní prezentaci společnosti, která bude i nadále podporovat strategii růstu a rozšiřovat své působení v oblasti zdravotnictví.

„Postupem času jsme se etablovali jako důvěryhodný partner v oboru, který prosazuje inovace, zasazuje se o dostupnost péče o pacienty a podporuje strategická partnerství napříč globálním farmaceutickým dodavatelským řetězcem. Abychom více posílili svou pozici, musíme se i nadále přizpůsobovat a vyvíjet v našem dynamickém odvětví a usilovat o zlepšení výsledků léčby. Budování jednotné značky je velmi důležité pro naši identitu globální společnosti působící v oblasti zdravotnictví. Věříme, že náš nový název lépe odráží naši současnou podobu a náš vliv na farmaceutickou péči,“ říká Steven H. Collis, předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti AmerisourceBergen.

„Sjednocení názvu společností AmerisourceBegren a Alliance Healthcare pod jednotnou značkou Cencora představuje další významný milník naší společnosti. Věřím, že tato změna povede k širšímu využití naší globální působnosti v rámci poskytování inovativních služeb jak pro naše zákazníky, tak pro dodavatele. Tato změna se nevztahuje na ostatní zavedené značky naší skupiny. Tudíž značky Alphega, která dnes sdružuje více jak 300 nezávislých lékáren, a Alloga, v rámci které poskytujeme logistické služby našim dodavatelům, zůstávají pod stávajícími názvy“, říká Ing. Jan Rohrbacher, generální a obchodní ředitel společnosti Alliance Healthcare.

Jak se uvádí v tiskové zprávě, název Cencora je inspirován zákazníky a zaměstnanci z celého světa. Společná identita vytvoří inkluzivnější prostředí pro zaměstnance a silnější značku zaměstnavatele, která přiláká talenty, zvýší loajalitu a podpoří udržení zaměstnanců a jejich výkonnost. Název s budoucí vizí přesvědčivě vypráví jejich příběh a odlišuje společnost od ostatních. Společnost AmerisourceBergen hodlá zahájit činnost jako Cencora v druhé polovině roku 2023. Změna názvu je v souladu se strategií růstu organizace a s trvalým důrazem na inovace. Společnost AmerisourceBergen se zaměřuje na podporu rozvoje a dostupnosti léčiv pro pacienty, stejně tak jako poskytování služeb pro výrobce v celém globálním dodavatelském řetězci zdravotní péče. Společnost působící pod jednotným a mezinárodně srozumitelným názvem a značkou Cencora se i nadále soustředí na investice do své hlavní oblasti distribuce léčiv. Cencora bude zároveň rozvíjet svou platformu farmaceutických a biofarmaceutických služeb na podporu inovací a dostupnosti.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail