EASTLOG 2023 zvolil hlavní téma, připravuje workshop pro Ukrajinu a má novou programovou ředitelku

EASTLOG 2023 zvolil hlavní téma, připravuje workshop pro Ukrajinu a má novou programovou ředitelku

Kongres EASTLOG, který se řadí po bok největších středoevropských akcí zaměřených na logistiku, supply chain a dopravu, vybral hlavní téma pro nadcházející ročník, který se uskuteční 24. až 26. května 2023 v O2 universu v Praze. EASTLOG 2023 se zaměří na odemčení potenciálu odvětví, a hlavní téma zní Logistics Unlimited neboli Logistika bez limitů.

„Když máte ve firmě jakýkoliv nápad, nebo na druhou stranu problém, určitě od svého logistického partnera rádi uslyšíte, že to zvládne, vše vyřeší, že zkrátka žádný problém není. V tomto smyslu má logistika neuvěřitelný, skoro až neomezený potenciál. Poslední tři roky jsou ale možnosti logistiky oklešťovány – pandemie a narušení dodavatelských řetězců, energetická krize, ruská agrese, nedostatek lidí a odliv pracovníků z Ukrajiny, vysoké ceny pohonných hmot nebo odkládání potřebných investic. V nadcházejícím ročníku se podíváme na to, jak potenciál logistiky opět odemknout. Proto Logistics Unlimited,“ přibližuje hlavní téma i důvody jeho volby Patricia Jakešová, která je novou programovou ředitelkou kongresu. EASTLOG 2023 podle ní bude ideální příležitostí pro diskuzi s kolegy z oboru a hledání řešení obtížných situací včetně odemčení nyní limitovaného potenciálu logistiky.

Jeffrey Osterroth, jednatel pořadatelské společnosti ATOZ Group, doplňuje: „EASTLOG 2022 měl rekordní účast (556 účastníků), ale stále vidíme příležitosti pro růst. Věříme, že tento potenciál odemkneme právě s novou posilou Patricí, která má zkušenosti a všechny předpoklady pro to, aby 26. ročník kongresu posunula na kvalitativně vyšší úroveň.“

Zatímco dopolední část programu se bude věnovat tématu „neomezené logistiky“, odpoledne přinese sekce se speciálním programem. Zacílí na čtyři klíčové oblasti:

SKLADOVÁNÍ A DEVELOPMENT

Sekce nabídne vhled na trh průmyslových nemovitostí. Jak nedostatek skladových prostor ovlivnil nájemné a služby, jež vlastníci budov nabízejí? Bude se stavět více skladů? Které lokality jsou aktuálně nejzajímavější? Jaké obory či odvětví nejvíce hledají skladové prostory? Jak se sklady mění a budou měnit pod tíhou energetické krize? Je lepší stavět vlastní sklad, nebo si pronajmout už existující? Co inovativního se v poslední době objevuje ve skladech?

TRANSPORT A SPEDICE

Sekce tematizuje omezení a hrozby, které jsou postaveny před transport a spedici a jak je zvládnout. Co dělat, když chybějí řidiči? Jak reagovat na rostoucí přepravní náklady? Jak optimálně pracovat s dopravci? Je lepší vlastní, nebo externí doprava? Jak přepravovat zboží světem se stále více překážkami? Jsou alternativní zdroje energie šancí pro kamionovou dopravu? Inspirovat budou uživatelé i poskytovatelé dopravních služeb, příprava programu probíhá ve spolupráci se Sdružením Česmad Bohemia.

DIGITALIZACE A AUTOMATIZACE

Tato část zacílí na projekty automatizace, robotizace a digitalizace. Má smysl se do nich pouštět nyní? Jak vybrat správné řešení? Proč doba návratnosti nemusí být tím hlavním hlediskem? Jak automatizace a robotizace zvýší efektivitu? A jak musí být vaše společnost připravena v oblasti datové logistiky? Zazní podrobnosti a výsledky úspěšných projektů.

LIDSKÉ ZDROJE

V odpolední sekci prodiskutují HR manažeři z logistiky a dopravy aktuální témata logistického pracovního trhu. Jaký má vliv válka na Ukrajině na dostatek zaměstnanců v oboru? Máme vnímat nárůst nezaměstnanosti negativně, nebo pozitivně? Ustojí podniky tlak na zvyšování mezd v důsledku vysoké inflace? Jak automatizace a digitalizace ovlivňují práci v logistice? Nejen toto zazní v diskuzi HR profesionálů u kulatého stolu.

Večerní program patří už pravidelně business mixeru, jenž spojuje společenský a zábavní program, networking, dobré jídlo a pití a vytváří příjemnou neformální atmosféru. Letošní novinkou je, že se Logistický Business Mixer bude konat pod širým nebem venku na terase O2 universa. V pátek 26. května 2023 pak zájemci vyrazí na exkurze do několika výrobních a logistických provozů. V rámci oblíbeného programu SEELOG domlouvají organizátoři vstup exkluzivně pro účastníky kongresu EASTLOG do míst, kam není lehké se dostat. Příkladem může být zbrusu nový automatizovaný sklad společnosti Plzeňský Prazdroj.

EASTLOG 2023 přinese jednu novinku v podobě akce, která souvisí s logistikou na Ukrajině. Den před oficiálním zahájením kongresu se pro české a slovenské profesionály v logistice a dopravě připravuje speciální seminář věnovaný Ukrajině. „Budeme diskutovat o situaci v logistice a transportu před válkou, o současném stavu a možnostech a o příležitostech po válce. Účastníci budou mít možnost poznat zástupce z ukrajinského trhu, protože organizujeme návštěvu delegace ukrajinských VIP profesionálů z logistiky a dopravy,“ dodává Patricia Jakešová.


Patricia Jakešová

Patricia Jakešová je odbornicí na řízení maloobchodu a souvisejících oblastí. Během své profesní kariéry pracovala na vedoucích pozicích v předních mezinárodních maloobchodních společnostech působících na českém a slovenském trhu. Má také zkušenosti s ukrajinským trhem. Díky práci v technologické společnosti získala znalosti v oblasti informačních technologií, digitalizace a automatizace se zaměřením na maloobchod a logistiku. Specializuje se na maloobchodní procesy spojené s oběhem a nákupem zboží, řízením sortimentu a portfolia dodávek, řízením kategorií a řešeními zaměřenými na optimalizaci, automatizaci, a to vše i z hlediska využití umělé inteligence. Vystudovala marketingovou komunikaci na Vysoké škole finanční a správní v Praze, kde také vyučuje. Na škole iniciovala zavedení předmětu řízení maloobchodu a elektronického obchodování. Ve volném času se věnuje mj. myslivosti a je místopředsedkyní klubu Dámy české myslivosti.


Registrace na kongres EASTLOG 2023 je otevřena. A jako každý rok je pro uživatele logistických služeb a produktů vstup zcela zdarma. Místo na logistické akci roku v ČR si můžete zajistit na této adrese: www.eastlog.cz/registrace

Kongresový newsletter se rozesílá po registraci na stránkách: www.atozregistrace.cz/eastlog/

Termín do diáře si lze vložit prostřednictvím oficiálního .ICS souboru kongresu: www.eastlog.cz/wp-content/uploads/2022/05/Kongres-EASTLOG-2023.ics

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail