Česká komora farmaceutických asistentů a ČASP zahájily úzkou spolupráci

Česká a slovenská asociace pro speciální potraviny (ČASP) přijala za přidruženého člena Českou komoru farmaceutických asistentů. Stalo se tak k 1. 12. 2022 a obě organizace se těší na vzájemnou spolupráci.

Česká a slovenská asociace pro speciální potraviny a Česká komora farmaceutických asistentů (ČKFA) jsou organizace, kterým záleží dobrém zdravotním stavu jejich klientů. Proto se nyní mohou těšit ze vzájemné spolupráce, která byla dohodnuta na členské schůzi ČASP 30. listopadu 2022, a to s účinností již od 1. prosince 2022. Rozhodnutí všech účastníků bylo jednomyslné.

Pro členy ČASP je klíčový etický kodex týkající se speciálních potravin a doplňků stravy, na jehož dodržování dohlížejí. Díky tomu je zaručena kvalita, správnost informací o produktech, férová marketingová komunikace, a hlavně bezpečnost produktů nabízených členy asociace. Zákazníci by proto měli nakupovat doplňky stravy od prověřených výrobců, jako jsou členové ČASP a pouze u ověřených prodejců a v lékárnách.

„Z navázané spolupráce máme velkou radost, neboť obě organizace mají stejné poslání: aktivně podporovat zdraví a bezpečí svých klientů,“ uvádí za Českou a slovenskou asociaci pro speciální potraviny předsedkyně jejího představenstva Mgr. Martina Šímová.

„Pro Českou komoru farmaceutických asistentů je důležitý fakt, že výrobce doplňků stravy je členem ČASP, což je pro ně zárukou kvality takových produktů. Proto nám naše nově navázaná vzájemná kooperace dává smysl,“ dodává za ČKFA předsedkyně Bc. Alena Šindelářová.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail