Akvizice portálů sleky.cz a apotek.cz s Lékárna.cz

Lékárna.cz právě realizovala akvizici dvou portálů s lékárenským a drogistickým sortimentem. Zákazníci apotek.cz a sleky.cz, které dosud provozovala Teta drogerie a lékárny s.r.o., se díky tomu nyní dostávají k trojnásobně větší produktové nabídce, než na kterou byli dosud zvyklí.

Lékárna.cz má na trhu kontinuální 23letou tradici a akvizicí potvrzuje svoji silnou pozici konsolidátora. „Akvizice dále posílí tržní pozici Lékárna.cz a zákazníci akvírovaných portálů získají přístup k podstatně širšímu sortimentu a odbornému poradenství, jistě ocení i výrazně proklientský přístup – to vše jsou hodnoty, pro které nás oceňují naši stávající zákazníci,“ komentuje investici PharmDr. Vladimír Finsterle, majitel a zakladatel Lékárna.cz. Jedná se o první investici tohoto druhu společnosti Pears Health Cyber, která provozuje e-shop Lékárna.cz.

Oba akvírované portály jsou mimochodem stejně jako Lékárna.cz jedny z prvních, které na českém internetu v minulosti nabídly lékárenský sortiment. Nedávno ale oznámily ukončení činnosti.  „Na akvizici jsme se s původním provozovatelem společností Teta drogerie a lékárny dohodli velmi rychle, chceme se o zákazníky apotek.cz a sleky.cz postarat a zajistit jim bezpečný a spolehlivý nákup lékárenského sortimentu na internetu, jak byli zvyklí. A nabídneme jim i víc: postaráme se o ně jako o zákazníky i jako pacienty, pokud řeší nějaký zdravotní problém. Aby se u nás cítili dobře, stejně jako ti, kdo u nás už 23 let nakupují,“ komentuje investici Vladimír Finsterle.

Dočasně přerušený provoz uvedených portálů je opět obnovený, respektive zákazníci jsou přesměrovaní na portál Lékárna.cz, v průběhu několika týdnů bude možné opět využívat prostředí těchto portálů pro vlastní výběr produktů s napojením na logistiku včetně platebních nástrojů Lekarna.cz.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail