Ekonomika byla hlavním tématem 15. kongresu Pharma Profit

Více než dvě stovky účastníků a třicet partnerů se sešly 6. října 2022 v Olomouci na 15. kongresu Pharma Profit. Jeho ústředním tématem byla ekonomika a v programu se objevilo i několik novinek.

Jak úspěšně projít krizí, bylo motto kongresu, do jehož programu bylo zařazeno několik prezentací zaměřených na ekonomiku. Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda ve svém vystoupení analyzoval současnou složitou ekonomickou situaci a nastínil, jakým směrem se může ubírat vývoj ekonomiky ve světě i u nás. Filip Debef, majitel lékáren Cyrmex, se také zabýval ekonomikou, konkrétně v lékárnách a na praktických příkladech demonstroval, kde mají provozovatelé lékáren hledat rezervy v hospodaření.

Také účastníci panelové diskuse se věnovali z velké části ekonomice, když debatovali o příležitostech a rizicích stability lékárenské péče v období krize. V odpolední části kongresu pak zajímavá data představil Ondřej Frič ze společnosti IQVIA, který se zabýval dopady inflace na cenovou politiku v retailových lékárnách v ČR.

V rámci kongresu se také nově konaly dva workshopy. První, který byl zaměřený na propagaci doplňků stravy a volně prodejných léčiv, vedl Radek Černý ze společnosti Testuj.to. Druhý, s názvem Sezona nachlazení pod drobnohledem, jehož cílem bylo ukázat, jak v lékárně odborně komunikovat s pacientem v případě samoléčby akutního kašle a při výdeji přípravků na podporu imunity, řídila lektorka Jana Matušková.

V rámci kongresu měli účastníci možnost vyslechnout také aktuální informace o Wobenzymu a zároveň je zástupkyně společnosti Nestlé Health Science, Mucos Pharma CZ seznámily s rozšířením portfolia v kategorii enyzymů a kolagenů.

Synergické efekty v tradičních bylinných směsí byl název přednášky Jana Martina, který se zaměřil na základní principy účinkování léčivých rostlin na základě Evidence based medicine.

Na závěr kongresu vystoupil Lukáš Malý ze společnosti dr. Max Slovakia, který se svým kolegou Lubomírem Mezovským nastínil, jak může dispenzační robot pomoci moderní lékárně. V rámci své prezentace podrobně popsali jednotlivé kroky implementace robota na výdej léků včetně toho, jaký efekt to v provozu lékáren, kde tento robot funguje, přineslo.

Po celou dobu konání kongresu mohli jeho účastníci nově využít služeb psychologa a kouče.

Jako tradičně pak bylo živo u stánků partnerů, z nichž někteří se na kongresu představili poprvé.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail