V programu 15. kongresu Pharma Profit je připraveno několik novinek

V olomouckém Clarion Congress hotelu se bude 6. října 2022 konat již 15. kongres Pharma Profit. Pro účastníky připravili jeho organizátoři nejen tradiční přednášky či panelovou diskusi, ale také několik novinek v podobě workshopů či služeb psychologa a kouče v průběhu celého kongresu.

Vzhledem k současné ekonomické situaci je kongres tentokrát zaměřen na téma, jak úspěšně projít krizí. Z různých pohledů se ekonomikou budou zabývat řečníci hlavně v dopolední části programu, kdy vystoupí hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda, který ve své přednášce nastíní, kde hledat hlavní příčiny současné složité situace u nás i ve světě. Zároveň se vyjádří i k tomu, co lze z hlediska ekonomiky očekávat v následujícím období.

Na vystoupení makroekonomické naváže Filip Debef, který se zaměří výhradně na ekonomiku lékáren. Jak uvádí, u mnoha z nich ekonomické a finanční řízení vstupuje na scénu v okamžiku, kdy se takříkajíc něco děje, což je ale pozdě. Proto ve svém vystoupení vysvětlí, co udělat, aby se lékárna do krizového stavu nedostala a připravila se na horší časy, aby dál mohla úspěšně fungovat.

Také v panelové diskusi s názvem O příležitostech a rizicích stability lékárenské péče v období krize bude ústředním tématem ekonomika. Její řečníci budou debatovat například o kvalitě a ceně lékárenské péče a dostupnosti léků.

Odpoledne budou moct účastníci kongresu vybírat v programu hned ze dvou sekcí. Jedna bude zaměřena na sezonu nachlazení. Lektorka dispenzační práce a řízení klíčových procesů v lékárnách Jana Matušková se bude v rámci interaktivní prezentace věnovat tomu, jak v lékárně odborně komunikovat s pacientem v případě samoléčby akutního kašle a při výdeji přípravků na podporu imunity.

V druhé sekci vystoupí několik řečníků s prezentacemi na rozličná témata, která se týkají lékárenského trhu. O synergických efektech v tradičních bylinných směsích bude mluvit Jan Martin.

Dopady inflace na cenovou politiku v retailových lékárnách v ČR se bude zabývat Ondřej Frič ze společnosti IQVIA, který mimo jiné nabídne unikátní pohled na cenové dění analyzované pomocí nástroje Price analytics s využitím prodejních dat z lékáren v jednotlivých regionech České republiky.

Na jeho vystoupení naváže Lukáš Malý ze společnosti Dr. Max SK, který účastníky seznámí s příběhem, jak největší slovenská lékárenská síť implementovala do svých lékáren robot na výdej léků, a co jí k tomu vedlo.

Do programu kongresu je rovněž zařazena prezentace aktuální novinky v kategorii kolagenů a workshop zacílený na testování a propagaci léčiv, zdravotnických prostředků a doplňků stravy.

Během celého dne budou moct účastníci kongresu využít služeb psychologa Alexandra Tomečka.

Na závěr kongresu je jako obvykle připravena tombola. A všichni účastníci se pak mohou při rozloučení těšit na hodnotné dárky od partnerů kongresu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail