Společnost UPS koupí skupinu Bomi Group
Foto zdroj: Bomi Group

Společnost UPS oznámila plán zaměřený na akvizici skupiny Bomi Group, předního mezinárodního poskytovatele logistiky ve zdravotnictví. Transakce rozšíří síť UPS Healthcare v Evropě a Latinské Americe o logistická centra s řízenou teplotou ve 14 zemích a o téměř tři tisíce kvalifikovaných odborníků z týmu Bomi Group.

„Bomi jako přední světová logistická společnost v oblasti zdravotní péče vylepší naše portfolio služeb a urychlí náš záměr stát se jedničkou v poskytování komplexní logistiky ve zdravotnictví,“ uvedla Kate Gutmann, výkonná viceprezidentka a prezidentka pro mezinárodní přepravu, zdravotnictví a řešení pro dodavatelské řetězce. „Zaměstnanci UPS Healthcare a Bomi Group sdílejí podobné hodnoty a naše firemní kultury jsou pevně zakořeněny v neúnavném cílení na kvalitu. Spojení našich dvou týmů umožní našim zákazníkům v oblasti zdravotní péče yyvíjet a dodávat inovace, které zachraňují životy.“

Skupina Bomi Group poskytuje od roku 1985 služby s vysokou přidanou hodnotou pro odvětví medtech a pharma s přístupem na míru šitým každému zákazníkovi. Je orientovaná na kvalitu, se zaměřením na sektor zdravotnictví. Během svého působení na trhu si vytvořila pevné a dlouhodobé obchodní vztahy s více než 150 nadnárodními zákazníky po celém světě.

Klíčoví představitelé skupiny Bomi Group včetně generálního ředitele Marca Ruiniho budou i po uzavření transakce pokračovat ve svých funkcích, aby zajistili kontinuitu služeb zákazníkům Bomi Group. Zaměstnanci skupiny Bomi Group budou hrát také zásadní roli ve sloučené organizaci.

„Během více než 35 let fungování na trhu zdravotnické logistiky vyvinul náš tým špičkové služby v oboru, navržené tak, aby splňovaly a překonávaly potřeby našich zákazníků z oblasti zdravotnické techniky a léčiv,“ uvedl Marco Ruini. „Připojení k týmu UPS umožní rozšířit nabídku služeb a posílit integraci a výkonnost globální sítě pro naše zákazníky.“

Akvizice rozšíří globální působnost UPS Healthcare o více než 350 vozidel s řízenou teplotou a 391 tisíc m2 a zajistí zákazníkům rychlejší přepravní lhůty, větší flexibilitu výroby a širší nabídku, a tak i větší atraktivitu pro jejich nové zákazníky. Akvizice bude hrát klíčovou roli při dodávkách farmaceutické a biologické léčby nové generace vyžadující ve stále větší míře časově kritickou a teplotně citlivou logistiku.

„Zaměřujeme se na budování logistických kapacit a služeb v oblasti zdravotnictví, které našim zákazníkům umožňují doručovat nejnovější inovace ve zdravotnictví,“ uvedl prezident UPS Healthcare Wes Wheeler. „Jsme nadšeni, že můžeme spojit talent, odborné znalosti a schopnosti skupiny Bomi se společností UPS Healthcare. Společně budeme našim zákazníkům poskytovat bezkonkurenční řešení, která budou podpořena integrovanou a inteligentní globální logistickou sítí UPS. “

Akvizice skupiny Bomi je součástí pokračujícího rozšiřování sítě a služeb UPS Healthcare, které má uspokojit rostoucí poptávku. UPS Healthcare po zahrnutí této akvizice od roku 2020 zdvojnásobila svou globální působnost. Nedávná expanze zahrnuje nově vybudované a v dohledné době otevřené specializované moderní logistické prostory zaměřené na zdravotnictví v Německu a Austrálii a rozšířené areály v Maďarsku a Nizozemsku.

Společnost UPS Healthcare také nedávno vylepšila službu UPS Premier, která je založena na vyspělých technologiích a dokáže upřednostnit a sledovat kritické zásilky s přesností tři metry (10 stop) kdekoli v globální síti UPS. Služba UPS Premier přináší zákazníkům UPS Healthcare celosvětový přehled, kontrolu, spolehlivost a jistotu doručení zásilek v přepravě.

Tato vylepšení a nové služby umožňují splnit složité a různorodé potřeby zákazníků UPS Healthcare a pomáhají proměnit logistiku v jejich konkurenční výhodu.

Transakce, která by podle očekávání měla být uzavřena do konce roku, podléhá schválení regulačních orgánů. Hodnota a podmínky transakce nebyly zveřejněny.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail