Nový portál poskytuje komplexní informace pečujícím o blízkou osobu
Foto zdroj: Hartmann - Rico

Společnost Hartmann – Rico spustila nový webový portál určený pro všechny, kdo pečují o blízkou osobu. Na webu Pecujislaskou.cz je možné najít ucelené informace o možnostech péče, výpomoci, finanční podpoře nebo dostupných zdravotních pomůckách. Ty je na něm možné přímo nakoupit včetně uplatnění poukazu zdravotní pojišťovny. Nechybí ani praktické rady mimo jiné i o tom, jak zabezpečit a zpříjemnit poslední dny života.

Pecujislaskou.cz je nový český portál, který se zaměřuje na individuální péči o blízké osoby v plném rozsahu všech činností a témat.

„Podobný portál dosud na českém internetu chyběl. Lidé, kteří pečují o nemocné, postižené nebo seniorní členy své rodiny mají teď díky našemu webu možnost najít potřebné informace na jednom místě,“ říká garant projektu Jan Civín, governmental affairs manager v Hartmann – Rico.

Stránka funguje jako běžný webový vyhledavač, takže stačí zadat klíčové slovo nebo slovní spojení a portál vyhledá všechny odkazy, ve kterých se hledaný výraz vyskytuje. Web je uživatelsky velmi jednoduchý a přehledný. Zvýraznění nejdůležitějších tematických bloků na domovské stránce usnadňuje přehlednost a také práci na dotykových zařízeních.

Šest tematických bloků poradí uživatelům, jak se na péči o blízkou osobu připravit, jaké jsou u nás možnosti péče nebo výpomoci, nebo jaké jsou možnosti veřejné finanční podpory. Podrobný seznam obsahuje informace, komu jsou dávky určeny a na jaký úřad se při jejich vyřizování obrátit. Je také možné vyplnit jednoduchý dotazník, který uživatele nasměruje na informace o dávkách pro konkrétní životní situaci.

Instruktážní videa se věnují péči o osoby připoutané na lůžko a správné manipulaci s nimi, ošetření rán nebo péči o tzv. diabetickou nohu, což je častý zdravotní problém hlavně u seniorů. Nechybí katalog zdravotnických pomůcek ani možnost uplatnění poukazu (nově také elektronického) na jejich pořízení. Na webu bude navíc dostupná také podcastová sekce, v níž se budou probírat různé aspekty a úskalí domácí péče.

„Mottem našeho projektu je láskyplná péče, jeho posláním pak vzdělávat, motivovat a podporovat pečující v péči o své blízké a pomáhat tak vést kvalitnější život nejen těm, o které je pečováno, ale i pečujícím,“ zakončuje Jan Civín.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail