Boiron slaví 90 let od svého založení
Foto zdroj: Boiron

Vyrábět bezpečná, účinná a udržitelná léčiva, která respektují pacienta i životní prostředí, je cílem společnosti Boiron, jež sídlí ve Francii a slaví 90 let od svého založení. Historie firmy je velmi pestrá, z malé rodinné lékárny postupem času vznikla nadnárodní společnost, která je největším světovým výrobcem homeopatických léků a má zastoupení ve více než 50 zemích světa.

Za vznikem společnosti stojí bratři Jean a Henri Boironovi. Oba jako vystudovaní farmaceuti se v roce 1932 pustili do výroby homeopatických léčiv, aby uspokojili požadavky lékařů, kteří hledali pro své pacienty kvalitní léčiva. První homeopatická laboratoř se tehdy zrodila v Paříži a postupně se její pobočky rozšiřovaly i do dalších francouzských měst. Na podnět bratrů Boironových byly homeopatické léky ve Francii zařazeny v roce 1965 do francouzského lékopisu, v roce 1982 následovalo zařazení do lékopisu amerického a v roce 1995 do lékopisu evropského.

 

Výrobní proces pro zajištění spolehlivých a účinných léků

Bratři Boironovi původně připravovali homeopatické léky ručně, díky výzkumu však postupně vyvinuli techniky, které vedly k stále dokonalejším výrobním procesům. Ve spolupráci s partnerskými firmami došlo k vybavení výroby nejmodernějším technickým zařízením, které splňuje nároky jedinečného procesu výroby homeopatických léků – tub, granulek, tablet, krémů i sirupů.

 

Jedinečné know-how

Boiron využívá v každé fázi výroby jedinečné postupy. Díky dokonalému přehledu o rostlinách, zvířatech, minerálech i chemikáliích je schopna zajistit ty nejkvalitnější výchozí suroviny homeopatických léků, které ve většině případů pocházejí z Francie a podléhají pravidelným a přísným kontrolám. Plně automatizované výrobní linky zajišťují dokonalé zpracování surovin i samotný proces homeopatického ředění. Společnost si granule i tablety vyrábí sama a na jejich výrobu má od roku 1972 patentovanou techniku. Účinnými látkami jsou granule i tablety napouštěny pomocí metody trojité impregnace, která zajišťuje dokonalé rozložení účinné látky a ve firmě ji zavedl Jean Boiron už v roce 1961.

 

Homeopatie jako součást klasické medicíny

Homeopatie nabízí účinná a bezpečná léčebná řešení, založená na respektu k pacientovi a k fungování lidského organismu. Společnost Boiron respektuje lékařskou vědu, snaží se zvyšovat povědomí o přínosech homeopatie v péči o zdraví, věnuje se školením odborných pracovníků ve zdravotnictví a také se zabývá intenzivním výzkumem v oblasti homeopatie. „Miliony lékařů, lékárníků, porodních asistentek, stomatologů, veterinářů i samotných pacientů každý den využívají bezpečné, užitečné a účinné homeopatické léky. Není důvod jim nedůvěřovat. Lidstvo nyní více než kdy jindy potřebuje šetrné léky, které nabízejí rozmanitost a dokáží být nastaveny každému pacientovi na míru,“ vysvětluje Tierry Boiron, předseda správní rady Boiron Laboratories.

 

Homeopatie ve znamení vědeckých důkazů

Výzkumy v oblasti homeopatie probíhají po celém světě. Širokou veřejnost o nich informuje v současné době probíhající evropská kampaň na podporu vědeckých důkazů v homeopatii, zaštítěná britským Institutem pro výzkum v homeopatii (HRI). Jejím cílem je informovat o důkazech ve prospěch homeopatie a vyvrátit názory, že je neúčinná, že jde jen o placebo a že v homeopatii žádné studie neexistují.

Firma Boiron v současnosti vyrábí homeopatické léky ve dvou výrobních závodech – ve francouzském Messimy a Montévrainu – a působí ve více než 50 zemích světa. Ročně na celém světě prodá 153 milionů tub s homeopatickými léčivými přípravky.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail