Pilulka opět získala ocenění v programu Czech Best Managed Companies

Ve třetím českém ročníku celosvětového programu Best Managed Companies (BMC) bylo oceněno rekordních dvacet tři českých společností, z toho osm firem získalo ocenění úplně poprvé. Program detailně hodnotí přihlášené soukromě vlastněné společnosti dle přísných mezinárodních parametrů. Letos titul nejlépe řízené firmy obhájilo patnáct společností: ABRA Software, AKESO holding, GUMEX, HELUZ, HESTEGO, HIT OFFICE, INVENTI, LIKO-S, NWT, Packeta (Zásilkovna), Pilulka Lékárny (Pilulka.cz), PSN, SERVIS BAL Obaly, TITAN – Multiplast a ZLKL. K těmto společnostem se připojilo osm nových firem: Alza.cz a.s., Bednar FMT s.r.o., Health Academy s.r.o., JHV – Group s.r.o., Livesport s.r.o., Meopta s.r.o., S&K Label spol. s r.o. a STRV.

„Třetí český ročník ukazuje, že firmy jsou na tom z hlediska řízení velice dobře. V letošním ročníku jsme čelili faktu, že i velmi dobře řízené firmy se vlivem aktuální situace mohly dostat do problémů, a to z důvodu celkového zdražování a boje s vysokou inflací. Žádná z firem to nebrala tragicky, odolnost a optimismus do budoucna byly až nakažlivé, a ti, kteří splnili kritéria a budou oceněni, jsou určitě vítězi nejen v tomto programu, ale obecně v boji proti nepřízni doby,“ říká Miroslav Svoboda, country leader Deloitte ČR, který také stojí v čele programu Czech Best Managed Companies a Deloitte Private.

Firmy v programu Czech Best Managed Companies posuzuje nezávislá porota složená ze sedmi odborníků. Společnosti musí splňovat požadovanou úroveň ve čtyřech hlavních pilířích – strategie, produktivita a inovace, řízení a finanční výkonnost a firemní kultura. Přihlášené firmy procházejí vícefázovým programem, během něhož vedení firem připravuje svou přihlášku s odborníky Deloitte Private v rámci intenzivních workshopů, takzvaných BM labů. Jejich ověřená metodika firmám poskytuje odbornou zpětnou vazbu a poradenství v oblastech řízení. Přihlášky jsou podkladem pro rozhodnutí poroty, jejíž členové jsou pro zajištění objektivity nezávislí z pohledu přihlášených firem i Deloitte.

„Ačkoliv v uplynulých měsících čelily české firmy řadě nepříznivých faktorů, letošní ročník programu Czech Best Managed Companies ukázal, že mají vybudovanou silnou firemní strategii a kvalitní způsob řízení. Výzvy v podobě narušení dodavatelských řetězů, energetického šoku nebo rostoucích nákladů na financování bohužel nezmizí v tomto, ani v příštím roce. Avšak letošní ročník stvrdil mé přesvědčení, že české firmy jsou velice dobře připravené a mohou pokračovat v dalším úspěšném rozvoji,“ uvedl Munir Nanji, generální ředitel Citi pro Českou republiku a region střední Evropy.

Partnery programu Czech Best Managed Companies jsou Deloitte Private, Czech Institute of Directors, Citibank, mediální dům Economia, Vysoká škola ekonomická v Praze, Technická univerzita v Liberci a Vysoká škola finanční a správní.

„Zdražování energií, vysoké ceny a nedostupnost materiálů, tlak na mzdy, v některých případech ztráta trhů díky válce na Ukrajině i menší ´vata´ z minulých let vystavuje firmy enormnímu tlaku, a to cítí zejména jejich vrcholové vedení. Jsem opravdu hrdá na to, jak soutěžící firmy prokázaly vysokou profesionalitu svého řízení, kdy houževnatě čelí všem překážkám a obrovské nejistotě v podnikání v současné neklidné době,“ dodává za porotu Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR-Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR.

Program BMC byl založen v roce 1993 v Kanadě a od té doby je nejvýznamnějším podnikatelským oceněním svého druhu. Nyní se uděluje již ve 48 zemích světa.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail