Lékárna.cz podpoří první Global Wellness Day v České republice

V sobotu 11. června se na celém světě a poprvé v Česku bude slavit Global Wellness Day (GWD): speciální den věnovaný dobrému pocitu a uvědomění si důležitosti optimistického přístupu k vlastnímu životu. Lékárenský e-shop Lékárna.cz je prvním podporovatelem této myšlenky z řad českých firem.
„Žijeme obklopeni negativními informacemi a událostmi, které nemůžeme sami ovlivnit. Co ale změnit můžeme, to jsou naše myšlenky, reakce a konání. Je nejvyšší čas si jeden den v roce připomenout, že dobrý život začíná v naší mysli. Mysl a tělo mají být v rovnováze – radost ze života přece nezajistí jen dobrá fyzička nebo zdravé klouby,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel Lékárna.cz a jeden z ambasadorů iniciativy.
Doplňuje ho ambasador Gilles Berouard, prezident a zakladatel společnosti Havas Prague: „U různých věcí, které se dějí v našich životech, máme na výběr, zda je nazveme dobrými, nebo špatnými. Někdy se obtíže nebo neúspěchy stávají těmi největšími učiteli. Ať se děje cokoli, vždy můžeme najít způsob, jak si vybrat radost. V tomto ohledu, ačkoli Global Wellness Day trvá 24 hodin, jeho poselství má trvat celý život.“
Lékárna.cz si hodnotu společně sdílené radosti připomene akcí Pátek na pohodu 10. června ve svém sídle v Chrudimi. Ke společnému lehkému obědu z venkovního grilu přidala svým zaměstnancům možnost relaxovat na míčích, zacvičit si lekci pilates pro zklidnění a protažení svalů a také koloběžkiádu, která má nabudit energii a radost z pohybu. „Přidají se k nám a ideu GWD podpoří i osobnosti regionálního sportu na Chrudimsku,“ zdůrazňuje Vladimír Finsterle.

Připojte se, je to jednoduché!
Zapojit se do GWD 11. června je jednoduché i pro všechny ostatní, kterým se pozitivní myšlenka líbí: jít na společnou procházku, uspořádat týmové cvičení v práci, dát si pro změnu zdravé jídlo nebo si zasportovat s přáteli.
Další tipy budou k dispozici na instagramovém účtu Global Wellness Day, inspiraci od jednotlivců i firem najdete pod #abystesecitilidobre.
Pod hlavičkou Global Wellness Day se totiž bude konat hned několik akcí v Praze i na jiných místech, seznam aktuálních podporovatelů a pořádaných akcí najdete na www.globalwellnessday.cz.
Cílem samozřejmě není zůstat u jednorázové aktivity, ale začít o sebe pečovat pravidelně, přesně v duchu letošního sloganu akce „Jeden den může změnit váš život“.

Mezi další propagátory této pozitivní myšlenky patří horolezkyně Klára Kolouchová, první Češka v historii, která zdolala tři nejvyšší hory na Zemi, Alexandra Gálová, instruktorka jógy a pilates a poradkyně zdravého životního stylu, a Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness a zakladatelka projektu Česko se hýbe.

O Global Wellness Day
Kořeny tohoto svátku duševní a fyzické pohody sahají do roku 2012 a letos se bude slavit na více než desítkách tisíc míst po celém světě ve 170 zemích a těšit se podpoře mnoha celebrit (zpěváka Robbieho Williamse, americké moderátorky Oprah Winfrey aj.).
Lidé v České republice si pod wellness představí spíše masáže nebo lázeňské procedury. Skutečný význam tohoto slova je však trochu jiný: jde o pravidelnou činnost zaměřenou na navození duševní a fyzické pohody.
Global Wellness Day podporuje mnoho organizací, asociací, nadací, lázeňských středisek a wellness a lázeňských hotelů po celém světě. Zakladatelka Global Wellness Day Belgin Aksoy říká: „Den, kdy bude Global Wellness Day přijat do oficiálního kalendáře Organizace spojených národů, bude mým svátkem, protože to bude znamenat, že tento den budou nadále slavit i další generace.“

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail