Do čela české pobočky firmy Boiron nastupuje nový jednatel
Foto zdroj: Boiron

Světový výrobce homeopatických léků francouzská společnost Boiron má zastoupení ve více než 50 zemích světa. V České republice společnost působí již 22 let a v jejím vedení byla až doposud B. Pharm. Leona Mejzrová, která byla u samotného vzniku české pobočky u nás. Od 1. dubna 2022 nastoupil na pozici jednatele společnosti Ing. Milan Pražák.

Milan Pražák do české pobočky přišel z postu marketingového manažera ve společnosti Berlin-Chemie, kde působil téměř 10 let. Za svou dlouholetou kariéru ve farmaceutickém průmyslu prošel celou řadou terapeutických oblastí a zkušenosti má zejména z velkých korporací. „Přestože je Boiron velkou společností, vnímám její českou pobočku jako rodinnou firmu a očekávám mnohem větší pružnost v rozhodování a zároveň práci mnohem blíže našim obchodním partnerům,“ vysvětluje Milan Pražák a dodává, že potenciál využití homeopatie v České republice se stále má kam posouvat a je zdaleka nevyčerpaný, s čímž souvisí i jeho vize: „V pětiletém horizontu si umím představit zdvojnásobení tržního podílu společnosti. Česká pobočka má vybudovanou skvělou pozici, která je z hlediska skladby portfolia unikátní, a je na čem stavět.“

Nový jednatel chce navázat na to, co ve firmě rozvinula jeho předchůdkyně. Největší příležitost vidí v rozšiřování povědomí o homeopatické léčbě mezi širokou veřejností, které se dle jeho slov neobejde bez rostoucí základny lékařů a lékárníků věnujících se homeopatii. Milan Pražák nahrazuje na pozici jednatele Leonu Mejzrovou, jejíž kariéra byla se společností Boiron spjata dlouhých 22 let a byla u samotného vzniku českého zastoupení. Leona Mejzrová oblast homeopatie neopouští a posouvá se profesně dál. Nastupuje jako výkonná ředitelka CEDH (Centre d’Enseignement et de Développement de l’Homéopathie), neboli Centra pro vzdělávání a rozvoj klinické homeopatie. Mezinárodně uznávaná škola se sídlem ve francouzském Lyonu se zabývá vzděláváním lékařů a zdravotnických pracovníků v oblasti homeopatie na celém světě.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail