UPS Healthcare rozšíří své kapacity chladírenského řetězce
Foto zdroj: UPS Healthcare

V souladu s expanzivní strategií zaměřenou na rozšiřování globální působnosti společnost UPS Healthcare nedávno dokončila několik významných investic v Maďarsku. Cílem je nabídnout zákazníkům kratší dodací lhůty a větší flexibilitu pro rozvoj jejich podnikání na stávajících i nových trzích.

UPS Healthcare dokončila rozšíření logistického centra u Budapešti o 13 000 m2 moderních skladovacích prostor. Rozšířený areál je vybavený technologií, která umožňuje řízení teploty pro přepravu široké škály zdravotnických prostředků a biologických léčiv citlivých na výkyvy teploty. UPS Healthcare tak bude mít v Maďarsku pro zdravotnické zásilky k dispozici celkem 37 000 m2 skladovacích prostor.

„Biologické materiály, speciální farmaceutické výrobky a personalizovaná medicína vyžadují spolehlivou logistiku s řízenou teplotou, aby se produkty důležité pro pacienty dostaly tam, kde jsou potřeba. Působíme na jednom z nejrychleji rostoucích zdravotnických trhů na světě a rozšiřujeme naši síť a kvalitní služby ve střední a východní Evropě pro naše zákazníky, tak abychom podpořili jejich růst a úspěch dnes i v následujících letech,“ říká Fredrik Jansson, generální ředitel pro střední a východní Evropu společnosti UPS Healthcare Europe.

Nové skladové prostory doplňuje rostoucí flotila vozidel s regulovanou teplotou, která obsluhuje 32 zemí střední a východní Evropy, a také nedávno spuštěná služba UPS Premier, která umožňuje přednostní přepravu a sledování kritických zdravotnických zásilek s přesností tři metry kdekoli v globální síti UPS.

Společnost UPS Healthcare rovněž uskutečnila významné investice na trzích klíčových pro maďarský export a vytvořila síť logistických center pro přepravu zdravotnických zásilek ve střední a východní Evropě. Její součástí jsou i specializovaná logistická centra v Ostravě a v německém Giessenu, které bude otevřené počátkem příštího roku. Na ploše 24 680 m2 splňujících požadavky osvědčených distribučních i výrobních postupů (GDP/GMP) bude možné skladovat více než 30 000 palet s nejrůznějšími zdravotnickými výrobky při teplotách od 2 do 8 °C, od 15 do 25 °C a až do minus 20 °C. Celosvětový trh s biologickými léčebnými přípravky má do roku 2025 vzrůst na 421,8 mld. dolarů z 285,5 mld. dolarů v roce 2020.

Globální síť UPS Healthcare dodala již více než 1 miliardu vakcín do více než 110 zemí, včetně milionů dodávek na trh střední a východní Evropy, s 99,9% včasností dodání. UPS Healthcare také nedávno oznámila, že spolupracuje s globální biotechnologickou společností Novavax na distribuci a dodávkách její nově schválené vakcíny covid-19 po celém světě včetně Maďarska a České republiky, přičemž první dávky byly odeslány v minulém měsíci.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail