Rychlejší diagnostika znamená časnější zahájení léčby
Zdroj foto: Aeskulab

Trombotické mutace, laktózová intolerance, celiakie, Crohnova nemoc jsou jen některé z geneticky podmíněných nemocí, u kterých je nyní možné rychleji diagnostikovat a zahájit léčbu díky kratším dobám vyšetření v laboratořích AeskuLab.   

Vyšetření geneticky podmíněných nemocí je klíčové pro stanovení diagnózy a zahájení léčby. Rychlost dodání výsledků laboratorních testů je proto velmi důležitá. Laboratoře AeskuLab nyní dodávají výsledky u některých genetických vyšetření za sedm dní oproti předchozím deseti, u dalších se doba z dvaceti dnů snížila na deset.

Nově jsou z deseti na sedm dnů zkráceny testy na trombotické faktory, Crohnovu nemoc, intolerance (laktózová, histaminová, fruktózová), poruchy imunity – TREC/KREC, Bechtěrevovu nemoc, hemochromatózu, celiakii nebo onkohematologické vyšetření polycytemia vera.

U komplikovanějších vyšetření, která dříve trvala až 20 dnů, se díky novým technologiím podařilo zkrátit dobu odezvy na polovinu. Vyšetření na psoriázu (lupenku), astma, nebo sklerodermii nyní trvají pouze deset dní. „Jde o bezkonkurenčně nejkratší doby genetických vyšetření, které ambulantním lékařům i nemocnicím umožní daleko rychlejší diagnostiku a pacientům možnost dřívějšího nasazení léčby,“ vyzdvihuje Mgr. Jan Ištvánek, Ph.D., odborný garant forenzní a lékařské genetiky společnosti AeskuLab.

Všichni od svých rodičů dědíme i predispozice k onemocněním, jejichž včasné odhalení může pomoci tomuto onemocnění dokonce předejít. „Zavádění nejmodernějších technologií nám přináší novou dimenzi analýzy genetické informace a možnost objasnění podstaty i velmi vzácných chorob. Informace získané v lékařské genetice se používají k diagnostice širokého spektra onemocnění ze všech medicínských oborů,“ objasňuje Jan Ištvánek.

Všechna uvedená vyšetření jsou v laboratořích AeskuLab k dispozici prostřednictvím žádanky od lékaře, nebo v režimu pro samoplátce.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail