Zentiva věnuje léky na humanitární krizi na Ukrajině

Společnost Zentiva, přední výrobce léků s vlastním vývojem v Evropě, se zavázala darovat 100 000 balení léků do programu humanitární pomoci zaměřené na ukrajinské občany.

Dodávky budou obsahovat život zachraňující léky, léky na kardiovaskulární onemocnění, léky proti bolesti a antiinfekční prostředky. Společnost spolupracuje s vládními a neziskovými organizacemi, které reagují na naléhavé žádosti ukrajinské vlády a ukrajinských občanů při překračování hranic do EU.

„Je zde skutečně naléhavá poptávka po lécích a další žádosti přicházejí velmi rychle. Společnost Zentiva má velké výrobní závody v České republice a v Rumunsku, a může tak rychle reagovat a podpořit občany Ukrajiny dodáním léků, které akutně potřebují. Jsme v úzkém kontaktu s několika vládami, kterým jsme se zavázali darovat 100 000 balení. Jsme připraveni na rychlé dodání,“ říká RNDr. Soňa Porubská, head of corporate affairs společnosti Zentiva.

Dodávka důležitých léků je součástí širšího spektra aktivit, kterými společnost podporuje ukrajinské občany, včetně týmu Zentivy na Ukrajině, jejich rodin a partnerů společnosti v zemi.

V souvislosti s léky varuje Ministerstvo zdravotnictví ČR (MZ ČR) před jejich individuálním dovozem na Ukrajinu kvůli podmínkám skladování, které je mohou znehodnotit. Dary zdravotnického vybavení jsou podle náměstka Mgr. Jakuba Dvořáčka, který je za MZ ČR pověřený koordinací pomoci pro Ukrajinu, třeba konzultovat s ministerstvem, případné nabídky by měly směřovat na speciální e-mail: ukrajina@mzcr.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail