UPS Healthcare bude doručovat vakcíny Novavax proti covidu-19
Zdroj Foto: UPS Healthcare

Společnost UPS Healthcare oznámila, že spolupracuje s globální biotechnologickou společností Novavax na distribuci a dodávkách její nově schválené vakcíny covid-19 do 27 zemí Evropské unie (EU), přičemž první dávky budou do členských států odesílány již tento týden.

Společnost UPS Healthcare bude vakcíny určené k distribuci skladovat v nedávno rozšířeném, moderním logistickém centru pro zdravotnické zásilky v nizozemském Roermondu. Distribuční centrum umožňuje odbavení velkého množství biofarmaceutických produktů. Areál nabízí chladicí paletové pozice pro uchování biologických léčiv, jako je vakcína Novavax.

„Společnost UPS je hrdá na to, že se stala partnerem společnosti Novavax při distribuci vakcíny covid-19 v Evropské unii i mimo ni,“ řekl Wes Wheeler, prezident společnosti UPS Healthcare, a dodal: „Rozsáhlá infrastruktura, kterou UPS Healthcare v Evropské unii vybudovala a která umožňuje manipulaci s výrobky citlivými na výkyvy teploty, zajistí rychlou dostupnost této život zachraňující vakcíny a dalších potřebných zdravotnických produktů stovkám milionů lidí.“

Nizozemské logistické centrum je strategicky umístěno v blízkosti evropského leteckého hubu UPS na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu v Německu a má přístup ke klíčovým přístavům včetně Rotterdamu, Antverp a Amsterdamu. Umožňuje tak krátkou dobu přepravy po celém světě a garantuje doručení zásilek do 80 procent Evropy do druhého dne.

„Společnost UPS je klíčovým partnerem v našem globálním dodavatelském řetězci, který nám umožňuje dodávat zákazníkům a lidem po celém světě upravenou variantu vakcíny založenou na moderní a zároveň prověřené technologii,“ potvrdil John Trizzino, chief commercial officer and chief business officer společnosti Novavax.

V Evropské unii (EU) je vakcína k dispozici pod obchodním názvem Nuvaxovid™ a jedná se o první vakcínu na proteinové bázi, která byla v EU povolena. Výsledky dvou klíčových rozsáhlých klinických studiích ve 3. fázi ukazují účinnost vakcíny přibližně 90 %, a potvrdily bezpečnost a snášenlivost vakcíny. Počet závažných a vážných nežádoucích účinků byl nízký a vyrovnaný mezi skupinami s vakcínou a placebem. Nejčastějšími nežádoucími účinky pozorovanými během klinických studií (kategorie četnosti velmi časté ≥1/10) byly bolest hlavy, nevolnost nebo zvracení, myalgie, artralgie, citlivost/bolest v místě vpichu, únava a malátnost. Vakcína je založená na inovativní a prověřené technologii rekombinantního proteinu, která se již desítky let používá u jiných vakcín, například proti chřipce, pásovému oparu a papilomavirům (HPV). Vakcína ani její obchodní název Nuvaxovid nebyly schváleny k použití americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Evropská síť UPS Healthcare, jehož součástí je nedávno otevřené logistické centrum v Ostravě, byla v centru úsilí doručování vakcín po celém světě a pomohla k zajištění více než 1,5 miliardy dávek vakcín s 99,999% včasností doručení do více než 110 zemí.

Toho bylo dosaženo vybudováním „sítě v síti“, zmapováním více než 500 nových obchodních tras po celém světě a přidáním nových leteckých a pozemních tras, které zajišťují infrastrukturu a flexibilitu pro přepravu časově kritických a teplotně citlivých vakcín.

Zásilky vakcín jsou nepřetržitě monitorovány (24/7) třemi globálními řídicími centry UPS Healthcare, která zajišťují včasné doručení zdravotnických zásilek a disponují pohotovostními plány a řešeními pro zmírnění rizik extrémního počasí a dalších překážek.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail