UPS Healthcare otevře v Německu své první logistické centrum
Foto zdroj: UPS

Společnost UPS Healthcare oznámila, že otevře své první logistické centrum zaměřené na zdravotnictví v německém Giessenu v souladu s pokračující expanzivní strategií cílenou na rozšiřování své globální působnosti. Centrum má zahájit provoz počátkem roku 2023 a bude odpovídat potřebám rostoucího a inovačního trhu s nároky na pokročilou logistiku s řízenou teplotou. Nabídne větší flexibilitu a nové možnosti růstu na tradičních i nových trzích a posílí firemní síť ve střední Evropě, jejíž součástí je i nedávno otevřené logistické centrum UPS Healthcare v Ostravě.

„Nové centrum bude sloužit některým z nejrychleji rostoucích zdravotnických trhů na světě,“ uvedl Wes Wheeler, prezident UPS Healthcare. „Otevřením našeho prvního zařízení v Německu investujeme do našich zákazníků, jejichž nejnovější farmaceutické, biotechnologické a zdravotnické výrobky vyžadují ucelenou nabídku kvalitních specializovaných skladovacích a manipulačních služeb.“

V roce 2021 UPS Healthcare realizovala investice do skladovacích a mrazicích kapacit chladicího řetězce o rozloze více než 36 000 m2 po celém světě, včetně nových a modernizovaných logistických center pro zdravotnictví v České republice, Nizozemsku, Polsku a Itálii. Tyto nové logistické areály posílí stávající zdravotnické sklady o ploše milion metrů čtverečních v 134 strategicky rozmístěných centrech splňujících požadavky osvědčených distribučních i výrobních postupů (GDP/GMP) ve 30 zemích.

Na ploše 24 680 m2 s certifikací GMP a GDP bude možné skladovat více než 30 000 palet s nejrůznějšími zdravotnickými výrobky při teplotách od 2 do 8 °C, od 15 do 25 °C a až do minus 20 °C.

Nové centrum se nachází na strategickém místě v srdci střední Evropy. Nabízí přístup k rychle rostoucím západoevropským i východoevropským trhům se zdravotnickou péčí a podporuje výrobce léčiv, zdravotnických prostředků a biologických léčiv, kteří pro své výrobky ve stále větší míře poptávají logistiku s režimem zajišťujícím včasnost přepravy a kontrolu teploty. Celosvětový trh s biologickými léčebnými přípravky má do roku 2025 vzrůst na 421,8 mld. dolarů z 285,5 mld. dolarů v roce 2020.

Blízkost evropského leteckého hubu UPS na letišti v Kolíně nad Rýnem/Bonnu a evropského hubu UPS Healthcare pro zdravotnické zásilky v nizozemském Roermondu zajistí zákazníkům kratší vnitrostátní a globální tranzitní časy, umožňuje prodloužení výrobních časů a garantuje doručení do 80 procent Evropy do druhého dne a přístup k velkým přístavům včetně Rotterdamu, Antverp a Amsterdamu. Specializovaný logistický areál bude rovněž zajišťovat zásobování nemocnic a lékáren v celém Německu.

Nové centrum zaměřené na logistiku zdravotnictví je součástí pokračujících investic společnosti UPS Healthcare v Německu, kde firma nedávno zavedla službu UPS Premier. Ta umožňuje přednostní přepravu a sledování kritických zdravotnických zásilek s přesností tři metry kdekoli v globální síti UPS.

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail