Lednová poptávka po antigenních testech byla rekordní

Prodejní data z lékárenské sítě Dr. Max ukazují na dosud nejvyšší poptávku po antigenních testech, která byla zaznamenána první měsíc roku. V lékárnách Dr. Max a na stejnojmenném e-shopu se prodalo přes půl milionu testovacích sad.

Počet prodaných kusů činil za leden 2022 bezmála 539 tisíc. Do té doby vedl v poptávce po antigenních testech prosinec 2021 s více než 296 tisíci. Letos v lednu došlo ale k více než 80procentnímu nárůstu poptávky.

V převážné míře šlo o poptávku individuálních klientů, nikoli firem. Přesto ale bude zajímavé sledovat trend po 17. únoru, kdy skončí povinné testování v podnicích a školách. Povinné testování ve firmách bez nutné přítomnosti zdravotníků se v ČR spustilo 1. března 2021, opět zrušeno bylo od 1. července, aby se částečně – pro neočkované – vrátilo na podzim a bez výjimek opět těsně před Vánocemi. Trendy prodejů kopírovaly intenzitu vládních nařízení po celý loňský rok.

Zpočátku fungovalo užívání testovacích sad k sebetestování na základě výjimek udílených Ministerstvem zdravotnictví ČR. Tato praxe skončila k 30. červnu. Od této doby mohou laické osoby testovat jen za pomoci certifikovaných testů. Jejich seznam lze najít na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv nebo v Registru zdravotnických prostředků.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail