Lékárna.cz rozdělila rekordní částku z veřejné sbírky

Jako velmi štědří se ukázali zákazníci i zaměstnanci e-shopu Lékárna.cz. V rámci veřejné sbírky získala Lékárna.cz během loňského roku 1,45 milionu korun, které rozdělila pacientům se vzácnými chorobami.

„Štědrost našich zákazníků a zaměstnanců v právě uplynulém roce nám vyrazila dech – za rok jsme nasbírali ve veřejné sbírce na Lékárna.cz cca 1,45 milionu korun. A ještě do konce roku jsme je stihli rozdělit mezi celkem 10 spolků a pacientských organizací, které se starají o zlepšování kvality života a změny systému ve prospěch lidí se vzácnými diagnózami. Výtěžek sbírky v loňském roce je v historii našich sbírek úplně nejvyšší, doslova úctyhodný,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti Pears Health Cyber, která lékárenský e-shop i veřejnou sbírku provozuje.

Lékárna.cz ve sbírce stále pokračuje. „Vzácní jsou dlouhodobě naše srdcovka, spolupracujeme s nimi prakticky od našeho vzniku. Příběhy a dopisy, které od pacientů dostáváme, potvrzují, jak důležitá je systematická pomoc pro lidi, kteří trpí nějakou vzácnou nemocí, která jim často významně omezuje nebo zkracuje život. Čas jim většinou věnují ti, kdo se vzácnou nemocí mají osobní zkušenosti a rozhodli se kromě své práce pomáhat lidem ve stejné nesnázi. Tito lidé jsou pro nás důležití stejně jako sami pacienti, proto podporujeme největší měrou právě ty organizace a spolky, jejichž pomoc je vzácná stejně jako ony diagnózy. Říkáme to veřejně i názvem našeho dobročinného projektu Vzácní vzácným,“ dodává doktor Finsterle.

Lékárna.cz ale také podporuje seniory a zdraví těch, kdo se o ně starají, vitaminy a přípravky na podporu imunity. Loni jich věnovala seniorům i sociálním pracovníkům v Chrudimi v hodnotě 345 tisíc korun. Tuto pomoc směřuje výhradně pro Chrudim a blízké okolí. „Cítíme se být patrioty Chrudimi, města, kde sídlí Lékárna.cz a kde patří k jednomu z nejvýznamnějších zaměstnavatelů,“ zdůrazňuje Vladimír Finsterle.

Lékárna.cz děkuje všem, kdo do veřejné sbírky přispěli.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail