Zentiva otevřela očkovací místo pro zaměstnance a jejich rodiny

Po celou dobu pandemie maximalizovala Zentiva zdravotní bezpečnostní opatření ve svém výrobním závodu v Praze, aby zajistila nepřetržité dodávky kvalitních a cenově dostupných léků, které pacienti potřebují každý den. Pro další podporu svých týmů nyní zřídila i vlastní očkovací místo pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. Chce tak zjednodušit přístup k očkování proti covidu-19 a přeočkování 3. dávkou. Rozhodnutí nechat se očkovat je osobní záležitostí každého jednotlivce. Zentiva však dělá vše pro to, aby zaměstnancům poskytla důvěryhodné informace o viru a důsledcích nákazy a povzbudila je k očkování.
„Jsme velmi hrdí na to, že naše týmy vnímají svou zodpovědnost nejen jako zaměstnanci Zentivy, ale i jako odpovědní občané. Chrání tak sebe i své blízké, a napomáhají tak v boji proti covidu-19. Nově zajišťujeme očkování přímo u nás na pracovišti pro 1 500 zaměstnanců a nabízíme tuto službu i jejich rodinám. Současná pandemická situace není jednoduchá, a to zvláště před Vánocemi a blížícími se oslavami a rodinnými setkáními. Proto všichni doufáme, že si brzy budeme moci opět naplno užívat života. Jakkoliv k tomu můžeme přispět, učiníme tak rádi,“ komentuje Ines Windisch, ředitelka Corporate Affairs & Human Resources, Zentiva.
Zentiva po celou dobu šíření covidu-19 pohotově reaguje v rámci všech svých aktivit, a to s cílem zabezpečit nepřerušené dodávky léků společně s maximální ochranou svých zaměstnanců. Byla také jednou z prvních společností, které se zapojily do plošného PCR testování svých zaměstnanců, a poskytla jim tak rychlejší a přesnější výsledky. I díky tomuto opatření se reálně snížilo riziko šíření covidu-19 uvnitř závodu na minimum.
Výzkumné a vývojové centrum a pražský závod rovněž vyrobily vlastní dezinfekční přípravek Sanicor, který Zentiva uvedla na trh již v první vlně pandemie, kdy byl dezinfekce kritický nedostatek. Darováním dezinfekce Sanicor podpořila Zentiva mimo jiné potravinové banky a jejich klienty v Česku a na Slovensku. Od té doby přidala do svého portfolia ještě další produkty, které pomáhají proti šíření covidu-19 i dalších onemocnění.
„V posledních dnech letošního roku se dál zaměřujeme na pomoc druhým prostřednictvím darů potravinovým bankám a dalších dobrovolnických aktivit. Chtěli jsme tak, mimo jiné, vyslyšet přání našich týmů, abychom směřovali pomoc právě těm, kteří ji potřebují nejvíce,“ dodává Ines Windisch.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail