Společnost UPS doručila jednu miliardu vakcín proti covidu-19
Foto zdroj: UPS

Společnost UPS 14. prosince oznámila, že překonala hranici jedné miliardy doručených vakcín proti covidu-19. Tohoto milníku dosáhla pouhý rok poté, co doručila první vakcínu. Podle vyjádření společnosti na tom mají zásluhu inovativní přístup firmy, jedinečné technologie pro sledování zásilky zahrnuté v přepravním řešení UPS Premier, špičková řešení v oblasti chladicího řetězce a rozsáhlá a sofistikovaná globální síť podporující zákazníky UPS Healthcare a komunity po celém světě.

„Pracovníci UPS se zásadním způsobem podílejí na boji proti covidu-19 a zajišťují rovný přístup k přepravě kritických zdravotnických zásilek,“ uvedla Kate Gutmann, ředitelka prodeje a přepravních řešení a výkonná viceprezidentka UPS Global Healthcare. „Tento milník by nebyl možný bez nasazení každého jednotlivého zaměstnance v naší globální síti, který spolu s našimi partnery a zákazníky neúnavně pracuje na urychlení přepravy vakcín a pomáhá udržet komunity v co největším bezpečí.“

Celosvětová síť UPS i zaměstnanci firmy podpořili zdravotnické zákazníky a světové organizace a zapojili se i do partnerství veřejného a soukromého sektoru s cílem zajistit vakcíny a odbornost v oblasti chladicího řetězce v zemích s těžko dostupnými skupinami obyvatel a doručení vakcín co největšímu počtu lidí. UPS Healthcare proto zmapovala zhruba 500 obchodních tras s cílem garantovat bezproblémovou přepravu vakcín po celém světě. Pro zajištění bezpečnosti jejich přepravy použila více než 3 miliony kilogramů suchého ledu.

„Společnost UPS Healthcare nastavila celosvětové tempo dodávek vakcín covid-19, a to díky bezkonkurenčnímu nasazení našich pracovníků a celosvětové logistické kapacitě a odbornosti,“ uvedl prezident UPS Healthcare Wes Wheeler. „Léky odvozené z biologických léčiv a dodávané prostřednictvím nejmodernějších sítí chladicího řetězce představují budoucnost zdravotní péče a UPS Healthcare je v tomto směru lídrem.“

„Přepravu máme v DNA. Budeme i nadále zajišťovat dodávky život zachraňujících zásilek, vakcín a dalších léčebných přípravků s neustálým zřetelem na spravedlivou distribuci v každé zemi, kde působíme,“ uvedla ředitelka pro firemní záležitosti UPS Laura Lane, která je odpovědná také za globální sociální dopad a udržitelnost.

 

UPS Heathcare v ČR

Společnost UPS otevřela v České republice své první logistické centrum zaměřené na zdravotnictví v říjnu tohoto roku. Areál v Ostravě o rozloze 3 800 m2 odpovídá požadavkům správné distribuční praxe (GDP). Je vybavený moderními technologiemi, které umožňují spolehlivou a bezpečnou přepravu a skladování léků a biologických látek citlivých na výkyvy teploty. Nové logistické centrum nabízí přístup na rychle rostoucí východoevropský trh a zajistí přímé propojení Evropy s globální sítí UPS. Služby specializovaného logistického centra využijí nemocnice a lékárny po celé České republice, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail