Benu slavnostně otevřelo již 300. lékárnu
Foto zdroj: Benu

Síť lékáren Benu se v tuzemsku neustále rozšiřuje. V prosinci byla v Rožnově pod Radhoštěm slavnostně otevřena již 300. lékárna, která zákazníkům nabídne kvalitní poradenství, služby i široký sortiment léčiv, doplňků stravy i dermokosmetiky. Zároveň roste také počet členů věrnostního programu Benu Plus, jichž je už více než 1,3 milionu.

Tempo růstu počtu lékáren se meziročně zvýšilo. Zatímco v roce 2020 jich bylo otevřeno 19, letos již 34.  Přibývají jak lékárny vlastní, jako je uvedená jubilejní třístá, tak i lékárny franšízové. Ty nyní tvoří 25 % z celkového počtu poboček. Díky unikátnímu programu, který umožňuje otevřít si novou, nebo naopak převést svou lékárnu pod franchisový koncept. Aktuálně pod křídly Benu funguje 85 franchisových lékáren a tvoří necelou pětinu (17,3 %) celkového obratu sítě Benu.  „Momentálně evidujeme zvýšený zájem o franschisy. Do 1. 2. 2022 očekáváme otevřeních dalších 10 franchisových lékáren a do konce roku 2022 by měl celkový počet činit 120,“ říká Petr Doležal, generální ředitel Benu lékáren.

Stabilně roste také počet věrných zákazníků, členů věrnostního programu Benu Plus, kterých je aktuálně přes 1,3 milionu. Mezi výhody programu patří mimo jiné preventivní screeningy a konzultace zdarma, nebo za zvýhodněnou cenu, možnost vyzvednout si vybrané kategorie léků na předpis bez doplatku za recept, anebo pravidelné personalizované nabídky slev na často nakupované produkty.

Zákazníci oceňují kvalitu služeb včetně preventivních programů, které Benu nabízí. „Možnost rozšíření profesní kvalifikace ale oceňují také lékárníci, kteří se díky propracovanému vzdělávacímu systému a talentovému programu mohou zdarma zapojit do preventivních programů, včetně těch certifikovaných ČLnK, a podílet se například na screeningu Alzheimerovy choroby v rámci Alzheimer konzultačních center,“ vysvětluje další benefity lékáren Benu Petr Doležal.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail