Lékárna.cz zavedla nový firemní benefit
Foto zdroj: Lékárna.cz

Testování na protilátky zdarma umožňuje svým zaměstnancům společnost Pears Health Cyber, která mimo jiné provozuje lékárenský e-shop Lékárna.cz. Otestovat se v rámci pracovní doby přímo na pracovišti může každý, kdo má o tuto informaci zájem.

Testování ve firmě zajišťuje zdravotnický personál a na první testování protilátek v Chrudimi přišlo 75 % zaměstnanců chrudimské Lékárna.cz, tento týden budou mít stejnou příležitost i zaměstnanci v kanceláři v Praze.

„Testy, které máme k dispozici, dají zájemcům přesnou odpověď, jakou mají ochranu proti nákaze onemocněním covid-19: zda větší, menší či žádnou. Během 15 minut dostanou informaci o aktuální výši takzvaných neutralizačních protilátek proti covidu a mohou se zodpovědně rozhodnout co dál, jestli se nechají očkovat, zda potřebují třetí posilující dávku, nebo zda budou striktně dodržovat preventivní opatření typu respirátor a testy. Že se stát zatím k této formě ochrany nehlásí, osobně považuji za chybu,“ říká PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti.

Zájem zaměstnanců znát hladinu svých protilátek (i když zatím nejde o uznávanou alternativu k očkování, prodělanému onemocnění nebo testu) ho překvapil, ale považuje ho za pozitivní signál. Sami zaměstnanci ocenili testování na protilátky jako atraktivní firemní benefit, zvlášť když si do dvou měsíců budou moci nechat na pracovišti hladinu protilátek otestovat znovu a poměřit si tak dynamiku hladiny protilátek v krvi. „Jsme zdravotnická firma, preferujeme zdravotnické benefity a tento je navíc ještě žádaný a aktuální,“ dodává V. Finsterle s tím, že do zajištění testování svých zaměstnanců na protilátky investovala společnost 150 tisíc korun. Testy absolvují dobrovolní zájemci pod pořadovými čísly, výsledek testu získají individuálně, společnost Pears Health Cyber žádné údaje v této souvislosti neshromažďuje.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail