UPS Healthcare rozšíří po celé Evropě novou službu

Společnost UPS Healthcare oznámila rozšíření své služby UPS Premier v celé Evropě. Nová služba představuje další krok v pokračující modernizaci služeb a technologií s cílem uspokojit rostoucí poptávku po přepravě kritických zdravotnických zásilek citlivých na dobu doručení a výkyvy teploty.

Vylepšená služba UPS Premier zaměřená na přepravu malých zásilek se díky podpoře moderních technologií řadí mezi expresní doručovací služby. Je založená na pokročilé senzorové technologii a umožňuje přednostní přepravu zásilek v globální síti UPS. Senzorová technologie nové generace v kombinaci s vysoce odbornou manipulací a vylepšenými možnostmi pro sledování zásilek a kontrolu nad nimi umožňují lokalizovat zásilky v okruhu 3 metrů kdekoli v síti UPS.

„Od nových biologických léčiv až po implantabilní zdravotnické prostředky, naši zákazníci představují inovace v míře jako nikdy předtím, a s tím souvisí také potřeba téměř dokonalé úrovně přepravních služeb,“ říká Monica Alvarado, marketingová ředitelka pro oblast Evropy společnosti UPS Healthcare. „Prostřednictvím této technologicky podporované služby budeme schopni vyčlenit a identifikovat kritické zdravotnické zásilky ještě předtím, než se s nimi naši zákazníci rozloučí. Nabídneme jim tak bezprecedentní možnost kontroly a dohledání zásilek a spolehlivost kdekoliv v dodavatelském řetězci zákazníka.“

Inovace v oblasti biologických léčiv, speciálních farmaceutik a personalizované medicíny významně zvyšují poptávku po přesné logistice, která podpoří přepravu výrobků citlivých na dobu doručení a výkyvy teploty. Podle zprávy BCC Research vzroste celosvětový trh s biologickými a terapeutickými léčivy z 285,5 mld. USD v roce 2020 na 421,8 mld. USD v roce 2025.

Uvedení služby UPS Premier v Evropě je dalším příkladem angažovanosti firmy v oblasti logistiky ve zdravotnictví. V roce 2021 společnost UPS Healthcare investovala v rámci správné výrobní praxe (GMP) do chladičů a mrazniček chladicího řetězce o rozloze více než 36 tisíc metrů čtverečních v nově zřízených či modernizovaných logistických centrech specializovaných na zdravotnictví v České republice, Itálii, Německu, Nizozemsku a Polsku. Tato centra umožňují skladování biologických látek v rozmezí od 2 do 80 stupňů Celsia a doplňují stávající 1 milion metrů čtverečních skladovacího prostoru vyhrazeného pro zdravotnictví ve 34 zemích.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail