Praha hostila 13. kongres Pharma Profit

V úterý 12. října 2021 se v pražském Aquapalace Hotelu Prague konal již 13. kongres Pharma Profit, na který se sjely přes dvě stovky účastníků, a vystoupilo na něm 14 řečníků. Kongres podpořilo 27 partnerů, z nichž devatenáct připravilo stánky se zajímavými prezentacemi svých produktů, novinek i služeb.

Při zahájení kongresu účastníky pozdravil zástupce zlatého partnera společnosti Apatyka servis Mgr. Jan Šípek a také PharmDr. Martin Kopecký, Ph.D, viceprezident ČLnK, který ve své řeči připomněl i nedávné 30leté výročí založení lékárnické komory.

Odborný program pak odstartovalo jako tradičně vystoupení inspirativního řečníka, jímž byl tentokrát klinický psycholog prof. PhDr. Radek Ptáček, Ph.D. Ve své prezentaci se zaměřil na to, jak zvládat stres, a také na to, jak spojit práci a spokojený život.

V programu nechyběla ani tradiční panelová diskuse, jejíž protagonisté tentokrát debatovali na téma digitalizace lékárenství a dostupnost péče a léků. Velkému zájmu se těšila přednáška Mgr. Ireny Storové, ředitelky SÚKL, v níž nastínila nejen to, jakými novými funkcionalitami disponuje eRecept, ale mluvila také o změnách v legislativě.

V odpolední části programu byla účastníkům představena mimo jiné aktuální data společnosti IQVIA, týkající se vývoje českého farmaceutického trhu a dopady covidu – 19.

Značný ohlas vzbudila závěrečná společná prezentace PharmDr. Jany Matuškové a JUDr. Antonína Valuše, Ph.D., s názvem Stejná účinná látka – jiný legislativní status, která byla zaměřena na zdravotnické prostředky.

Kongres pak byl jako obvykle zakončen losováním bohaté tomboly a pozváním na 14. kongres Pharma Profit, který je plánován na 31. března 2022 v Praze.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail