Kvadrivalentní vakcína proti chřipce je již v ČR dostupná

Společnost Viatris oznámila, že během srpna uvedla na český trh první dodávku své sezonní kvadrivalentní vakcíny proti chřipce, která bude v nejbližší době dostupná u distributorů. V letošním roce se mohou proti chřipce vakcínou Influvac Tetra® poprvé očkovat i děti starší 6 měsíců.

Kvůli probíhající pandemii covidu-19 bude očkování proti chřipce během další sezony důležitější než kdy předtím. Světová zdravotnická organizace (WHO) klade velký důraz na očkování sezonními vakcínami proti chřipce především u nejohroženější části populace – zdravotníků, starších lidí, těhotných žen, osob s chronickými onemocněními a dětí.

Pouhá preventivní opatření zavedená kvůli covidu-19 nejsou pro ochranu před chřipkou dostatečná vzhledem k odlišným opatřením v různých zemích a potenciálnímu průběžnému rozvolňování těchto opatření v závislosti na vývoji situace spojené s covidem-19.

„Jako jeden z nejvýznamnějších hráčů na trhu s vakcínami proti chřipce spolupracuje společnost Viatris s Ministerstvem zdravotnictví ČR, regulačními orgány a dalšími klíčovými hráči. Cílem této úzké spolupráce je zajistit, aby byl český trh včas, tedy ještě před začátkem chřipkové sezony, zásoben dostatečným množstvím našich vakcín proti chřipce. Jedině tak můžeme zajistit přístup k vakcíně a nejlépe vyhovět žádostem o očkování ze strany pacientů,“ říká MUDr. Milan Černek, MBA, country manager společnosti Viatris pro ČR a Slovensko. „Už více než 70 let je naše vakcína proti chřipce připravována s cílem chránit společnost před chřipkou. V době, kdy přípravek hraje zásadní roli pro bezpečnost a zdraví, jsme skutečně připraveni dostát našim závazkům.“

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail