V postupu očkování proti koronaviru mírně zaostáváme za průměrem EU

Očkování proti koronaviru začalo v České republice loni 27. prosince stejně jako ve většině ostatních zemí Evropské unie. Jak se uvádí ve zprávě ČTK, od té doby bylo v České republice plně naočkováno přes pět milionů lidí (posledního půl milionu plně naočkovaných přibylo za 14 dní), tedy 46,8 procenta obyvatel. Celkový počet podaných vakcín je přes 10,5 milionu.

ČR je v tomto ohledu v EU na 16. místě (proti letošnímu červenci si polepšila o dvě místa), nejlépe je na tom v rámci Unie nevelká Malta, kde bylo plně naočkováno skoro 88 procent obyvatel. Na druhém místě je Belgie s 60,5 procenta naočkovaných, třetí příčka patří Španělsku, kde je plně naočkováno přes 59 procent obyvatel. Průměr Unie, pokud jde o polně naočkované, činí 50,4 procenta.

Za námi pak žebříčku skončilo Slovensko, kde bylo dosud plně očkováno 36,8 procenta lidí, ale také například Polsko, Švédsko, Finsko či Chorvatsko.

Pominou-li se menší země s maximálně několika stovkami tisíc obyvatel, jsou na tom s očkováním na celém světě nejlépe Spojené arabské emiráty, kde je plně očkováno 71,2 procenta obyvatel. Následují Uruguay (65 procent), Chile (64,5 procenta) a Izrael (62,2 procenta). Ve světě je plně očkováno 15 procent lidí.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail