Zentiva získala ocenění za mimořádný přínos v boji proti covidu-19

Zentiva byla oceněna za mimořádné aktivity spojené s řešením koronakrize v České republice. Uznání Zentivě udělilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz chemického průmyslu ČR. Společnost získala toto ocenění na základě rychlé reakce v období první vlny covidu-19 v ČR.

Pražský výrobní závod společnosti Zentiva spolu s jejím globálním výzkumným a vývojovým centrem získal uznání za výrobu dezinfekčního prostředku Sanicor. Dezinfekční přípravek Sanicor uvedla Zentiva na trh v době první vlny pandemie. Od té doby přidala do svého portfolia i další produkty, které dále pomáhají proti šíření covidu-19 i ostatních onemocnění.

„Se zhoršující se epidemickou situací jsme ihned začali přemýšlet, jak můžeme pomoci lidem napříč Českou republikou i Evropou. Velice nás těší, že je úsilí společnosti Zentiva v boji proti koronaviru uznáváno odborníky i širokou veřejností. Rychlý vývoj a spuštění produkce dezinfekčních přípravků značky Sanicor a zajištění jejich dodávek bylo možné zejména díky nasazení našeho celého pražského týmu, jeho skvělým schopnostem a ochotě pomoci,“ říká Ing. Pavel Šebek, ředitel oddělení vývoje ve společnosti Zentiva.

 

Dezinfekční prostředky lidem v nouzi

Dezinfekční přípravky Sanicor putovaly v době pandemie mimo jiné také lidem v nouzi a ohroženým skupinám, mezi něž patří zejména lidé žijící v azylových domech, matky samoživitelky a klienti terénních služeb. Zentiva jich až 250 000 ks (cca 20 000 litrů) nabídla za symbolickou cenu Potravinovým bankám. Ty Sanicor dále distribuovaly právě ohroženým skupinám, které přípravky osobní hygieny v době pandemie potřebovaly nejvíce. Tuto aktivitu podpořilo také Ministerstvo práce a sociálních věcí, které s Federací potravinových bank dlouhodobě a úspěšně spolupracuje.

 

Zajištění dodávek léků pacientům

Zentiva zareagovala na šíření covidu-19 pohotově v rámci celé společnosti, zejména ve svém výrobním závodu, a to s cílem zabezpečit nepřerušované dodávky léků společně s maximální ochranou svých zaměstnanců. Tým v Zentivě udělal skutečně vše pro to, aby byly dodržovány bezpečné způsoby práce a jednoduchá, ale důsledná pravidla, například pravidelné testování, díky čemuž mohl pražský výrobní závod fungovat plném provozu.

Jako jedna z prvních firem se Zentiva mimo jiné zapojila do pilotního PCR testování ve firmách ve spolupráci s centrem Biocev při Biotechnologickém ústavu AV ČR, a tím poskytla svým zaměstnancům přesnější a bezpečnější výsledky, díky nimž snížila šíření koronaviru uvnitř výrobního závodu na minimum. Zároveň se Zentivě v době pandemie podařilo díky vysokým investicím do výrobních technologií navýšit dodávky životně důležitých léků používaných na jednotkách intenzivní péče nebo dexametazonu, který se podává pacientům s covidem-19 ve vážném zdravotním stavu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail